Росія готова «політико-дипломатичними заходами» захищати інтереси православних в Україні, заявив речник російського президента Дмитро Пєсков.
«У випадку, якщо події увійдуть в русло протиправних дій, то, звичайно, як Росія всюди захищає інтереси росіян і російськомовних, то також, і про це неодноразово говорив Володимир Путін, Росія захищає інтереси православних», – сказав Пєсков, якого цитує російська державна агенція ТАСС.
На уточнювальне запитання, яким чином Москва готова захищати інтереси православних на Україні, представник Кремля відповів: «Винятково політико-дипломатичними [заходами]».
Читайте також: Томос для України: Київський патріархат закликав готуватися до об’єднавчого собору
При цьому Пєсков додав, що це буде потрібно тільки «у разі, якщо українській владі не вдасться утримати ситуацію в правовому полі, якщо це матиме якісь потворні прояви, насильницькі».
11 жовтня під вечір у Стамбулі представник Вселенського патріархату зробив заяву щодо Української православної церкви, яку українські політики і представники деяких місцевих православних церков назвали історичною.
Your browser doesn’t support HTML5
У ньому материнська структура всіх православних церков світу, Константинопольський патріархат, офіційно заявила, що продовжує процес надання автокефалії помісній Українській православній церкві, а також скасувала дію Синодального листа 1686 року, який, як твердять у Москві, підпорядковував Київську митрополію Московському патріархатові.
Далі керівники українських православних церков, УПЦ КП, УАПЦ і УПЦ (МП), повинні скликати Собор, на якому буде ухвалене рішення про об’єднання церкви й обрано її предстоятеля. Саме йому в майбутньому можуть дати томос про автокефалію.
Росія висловила занепокоєння рішенням Синоду Константинопольського патріархату.
НА ЦЮ Ж ТЕМУ:
Філарет розповів про наступний крок після рішення Синоду
Після томосу російські церкви в Україні не зможуть називатися українськими – Філарет
Томос для України: погрози Кремля нашкодили самій Росії
У Московського патріархату немає власності в Україні – Єленський