У Кремлі мають сумнів у реальності версій західних засобів інформації про те, що за атакою на газопроводи «Північний потік» стоїть якась «проукраїнська група», оскільки такий підрив може бути до снаги лише «державним спецслужбам». Про це на брифінгу 9 березня заявив речник президента Росії Дмитро Пєсков.
«Що стосується якогось проукраїнського «лікаря Зло», який усе це організував, то важко в це віриться. Надто вже було складне завдання, яке було, мабуть, під силу добре навченій державній спеціальній службі, яких не так багато в нашому світі», – цитує його слова «Маяк».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Трохи дивна історія»: Резніков заперечив причетність Києва до вибухів на «Північних потоках»Західні медіа днями поширили версії про причетність певної проукраїнської групи до диверсій на російських газопроводах «Північний потік-1» і «Північний потік-2».
Водночас ці версії не вказують на причетність українського уряду.
Читайте також: The Times: Захід знає ім’я спонсора підривів «Північних потоків»
7 березня видання The New York Times із посиланням на неназваних американських офіційних осіб повідомило: нові дані розвідки свідчать про те, що проукраїнська група здійснила напад на газопроводи Nord Stream минулого року. Як повідомило видання, при цьому немає ніяких доказів причетності президента України Володимира Зеленського чи його соратників до операції, або що ті, хто вчинив напад, діяли за вказівкою українських урядовців.
Згодом також із посиланням на джерела видання Die Zeit написало, що німецькі слідчі встановили судно, яке використовувалося для диверсії на «Північних потоках». За цими даними, човен орендувала компанія з Польщі, яка належить двом українцям. На столі в салоні пізніше було виявлено сліди вибухівки. Диверсійна група, за даними видання, складалася з шести осіб – капітана, двох водолазів, двох помічників та лікаря. Для оренди човна використали підроблені паспорти. Хто є замовником диверсії, зараз неясно.
Читайте також: У Білому домі порадили дочекатися результатів розслідувань у справі про підрив Nord Stream
Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк у відповідь на публікації заявив, що Україна не причетна до підриву «Північного потоку».
Наприкінці вересня 2022 року було пошкоджено три з чотирьох ниток газопроводів «Північний потік-1» та «Північний потік-2», неушкодженою залишилася одна з труб «Північного потоку-2». Цей газопровід не було запущено в експлуатацію: через вторгнення Росії в Україну на нього накладено санкції. «Північний потік-1» був основною магістраллю постачання російського газу до Німеччини, звідки він розподілявся далі країнами Євросоюзу.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Вибухи на Nord Stream: розслідування Данії, Швеції та Німеччини тривають