Заступниця голови фракції «Слуга народу», депутатка Верховної Ради Євгенія Кравчук вважає прийнятними прямі переговори лідерів України та Росії щодо вирішення конфлікту на Донбасі, про можливість яких у щорічному зверненні до парламенту заявив президент України Володимир Зеленський.
«Я допускаю це. Я не можу сказати час, бо це залежить від двох сторін. Можливо, це буде залежати від зустрічі (президентів Росії та США) Путіна і Байдена, які мають бути до кінця цього року (офіційно Москва і Вашингтон про такі переговори ще не повідомляли – ред.). Але прямі переговори – це один із елементів, які потрібно пройти. Я розумію, що краще мати свідків, цивілізовані країни, бо Путін потім скаже «я цього не говорив» чи «цього не було», але в принципі такий елемент не можна відкидати. Бо бойовики «ДНР» та «ЛНР» нічого не вартують самостійно, бо все одно Путін керує ними як маріонетками», – заявила Кравчук в ефірі Радіо Свобода після виступу президента.
Вона додала, що хоче, «щоб не було маніпуляцій, бо це зараз усі наші основні патріоти вийдуть на всі екрани і будуть казати, що це «мир за будь-яку ціну, все продали, все здали».
«Оці «червоні лінії» в переговорах є, і президент їх неодноразово озвучував, так що це (домовленість щодо Донбасу – ред.) не може бути відмовою від Криму чи подача води в Крим, чи зараз ми захочемо все, що Путін там пропише, ми прекрасно все це розуміємо, що є «червоні лінії» в переговорах, і це національні інтереси, це територіальна цілісність і громадянський спокій», – відзначила заступниця голови владної фракції.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Ми не зможемо зупинити війну без прямих перемовин з Росією» – ЗеленськийПрезидент України Володимир Зеленський вважає, що Україна не зможе розв’язати збройний конфлікт на Донбасі без прямих переговорів із Росією. Про це президент сказав під час послання до парламенту 1 грудня.
«Ми повинні сказати правду, що ми не зможемо зупинити війну без прямих перемовин з Росією. І сьогодні це визнали всі зовнішні партнери. Всі зовнішні – визнали, а деякі внутрішні це не визнають», – сказав Зеленський, і кивнув пальцем у бік сесійної зали, де сидять представники «Європейської солідарності», лідером яких є експрезидент Петро Порошенко.
Питання про можливу зустріч президентів Росії і України почало обговорюватися ще навесні 2021 року, тоді Зеленський заявив про готовність зустрітися з Путіним «у будь-якій точці українського Донбасу».
Пізніше, після кількох заяв про можливість зустрічі, офіційний Кремль заявив, що навряд чи цей діалог відбудеться, оскільки Зеленський наполягає на обговоренні Криму, а Кремль вважає, що там немає теми для обговорення. Крім того, Росія відкидає звинувачення України і Заходу у збройній підтримці бойовиків. Кремль каже, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».
Переговори щодо Донбасу в так званому «нормандському форматі», тобто з участю не лише України і Росії, але також Франції та Німеччини, відбуваються понад 7 років – від червня 2014 року. Але Москва відкинула висловлені восени прагнення України та Німеччини організувати нову зустріч лідерів глав держав у цьому форматі до завершення каденції канцлерки Німеччини Анґели Меркель.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Війна Росії з Україною і розчарування Анґели Меркель. Чого очікувала від Путіна?