Суд арештував майно позафракційного народного депутата Олексія Ковальова для його подальшої конфіскації на користь держави, повідомляє в суботу Державне бюро розслідувань.
Зокрема, йдеться про арешт часток в статутних капіталах трьох юридичних осіб, а також його банківські рахунки. Загальна вартість корпоративних прав складає понад 4,7 млн грн, додали в ДБР.
«Однією з юридичних осіб, 100% статутного капіталу якої арештовано, є ТОВ «ТРК «Інтеррадіо» – український інформаційно-розважальний телеканал «4 канал», – уточнили у відомстві.
Напередодні стало відомом, що депутату Ковальову обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та оголосили в розшук.
ДБР у квітні відкрило кримінальне провадження щодо депутата, який після повномасштабного вторгнення РФ перебуває на тимчасово окупованій території Херсонської області.
Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 2 ст. 111 (державна зрада в умовах воєнного стану), ч. 1 ст. 111-2 КК України (пособництво державі-агресору). Йому загрожує покарання до 15 років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна, додали в ДБР.
У ході розслідування встановлено, що на початку липня цього року Олексій Ковальов обійняв посаду заступника голови у незаконно створеному окупаційною адміністрацією держави-агресора «уряді Херсонської області».
«Також народний депутат 8 червня 2022 року на своїй сторінці у соціальній мережі розмістив публікацію про нібито інтеграцію до країни-агресора частини України з метою здійснення впливу на громадськість та маніпуляції свідомістю», – розповіли у ДБР.
Олексій Ковальов був обраний народним депутатом у 2019 році як мажоритарник на одному з округів Херсонської області. У парламенті він входив до фракції «Слуга народу» і був членом комітету з питань фінансів, податкової і митної політики.
Наприкінці 2021 року Ковальов заявив, що набув у власність «4 канал».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Окупаційний «уряд» у Херсоні: хто вони такі і що насправді можутьПісля початку широкомасштабної війни він поїхав на окуповану російськими військами територію Херсонської області. У коментарі «Схемам» (Радіо Свобода) Ковальов заявив, що зробив це через виборців і власний бізнес, а також наголосив, «не зраджував інтересів держави» і «в будь-який момент може повернутися та надати будь-які пояснення будь-якому правоохоронному органу».
Пізніше Ковальова виключили із парламентської фракції «Слуга народу». При цьому він все ще залишається народним депутатом.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як Україна конфіскує активи пособників Путіна? «Кейс» Медведчука