Священний Синод Православної церкви України повідомив про рішення дозволити проведення богослужінь у храмах лише священнослужителями і співаками, без особистої присутності вірян.
«У зв’язку з оголошеною пандемією особливо небезпечної коронавірусної хвороби COVID-19 [Священний Синод] дозволяє проведення богослужінь у храмах самими лише священнослужителями та церковнослужителями і співаками, без особистої присутності мирян. Під час проведення таких богослужінь миряни повинні долучатися до спільної молитви, використовуючи можливості віддаленого зв’язку», – йдеться в повідомленні на сайті ПЦУ.
У ПЦУ зазначили, що богослужіння і молитва, діяльність священнослужителів та церковнослужителів «не можуть бути повністю зупинені, храми повинні залишатися доступними для особистого відвідування віруючими з дотриманням норм карантину, підвищеної санітарної безпеки та «соціальної дистанції».
«Оскільки віруючі-миряни тимчасово обмежені у можливості фізично брати участь у церковних службах, їм рекомендується організувати в своїх оселях молитовний куточок з іконами, Священним Писанням (Біблією), молитовним світильником (лампадою) або свічкою, молитовником, приділяти більшу увагу особистій молитві ранком, ввечері та протягом дня», – звернувся Синод ПЦУ.
Раніше ПЦУ вже давала вірянам «практичні настанови» у зв’язку з пандемією коронавірусу.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Вселенський патріархат через COVID-19 постановив припинити всі богослужіння і обряди до кінця березня18 березня представники різних релігійних організацій та церков в Україні заявили, що розглядають можливість онлайн-богослужінь через загрозу поширення коронавірусу. Однією з перших таку практику запропонувала УГКЦ, яка вже кілька років у своєму головному храмі, Патріаршому соборі в Києві, надає вірянам таку можливість.
Напередодні Всеукраїнська Рада церков і релігійних організацій оголосила 25 березня Днем загальної молитви і посту за Україну.
У своєму повідомленні в твіттері 24 березня папа Римський Франциск закликав вірян по всьому світу опівдні 25 березня (13:00 за Києвом – ред.) спільно промовити молитву «Отче наш» як прохання проти припинення пандемії коронавірусу.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Церкви в Україні та карантин. Окрему позицію зайняли в Московському патріархаті