Російські військові кораблі зафарбовують назви і бортові номери, що розглядається українською стороною як підготовка до майбутніх провокацій щодо цивільних суден із подальшим звинувачуванням в них українських військових кораблів, повідомила у понеділок у Держприкордонслужбі України.
«З початку широкомасштабного вторгнення в Україну орки неодноразово відмітилися підлістю у Чорному морі. Під приводом фейкової контртерористичної операції заблокували роботу українських портів. Обстріляли 4 цивільних судна. З одного з підбитих танкерів влаштували екологічну бомбу. Захоплюють і утримують в полоні цивільні вантажні судна. Перешкоджають рятувальним операціям – захопили одне пошуково-рятувальне судно і неодноразово погрожували застосуванням зброї рятувальним катерам, які йшли на допомогу екіпажам підбитих суден. Країна без честі і гідності не може користуватися благами сприяння мореплавству», – йдеться в повідомленні ДПСУ.
У відомстві наголошують, що низка країн світу вже ухвалили рішення, які заблокують для РФ спроби незаконних дій на морі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Їхні кораблі вже в порту». Як армія РФ використовує Бердянськ у війні проти України«Незабаром російські судна не зможуть залишати порти через відмову компанії Регістр Ллойда Вояж Рус продавати та оновлювати в РФ електронні навігаційні карти C-MAP, які використовують більшість російських суден. Країни ЄС та Велика Британія розглядають можливість заборони на вхід російських кораблів у свої порти. Шведські порти вже оголосили бойкот всім російським суднам та вантажам. Дунайська комісія позбавила РФ повноважень та вимагає компенсації за зрив судноплавства. А Туреччина використовує повноваження відповідно до Конвенції Монтре 1936 року, які дозволяють закривати протоки Босфор та Дарданелли для іноземних військових кораблів у воєнний час та в разі загрози», – йдеться в повідомленні.
В Одесі 21 березня російські військові кораблі обстріляли житлові будинки – інформації про загиблих та поранених не було. Крім того, стало відомо, що з морського порту у Бердянську зникли 5 кораблів, завантажених кількома десятками тисяч тонн українського зерна. Росія, яка вторгался в Україну, в обох випадках ніяких коментарів публічно не давала.