Оформлення консульських послуг військовозобов’язаними за кордоном за наявності військово-облікових документів, як це передбачає законопроєкт про мобілізацію, необхідне для розуміння кількості громадян України за кордоном. Про це в ефірі Радіо Свобода (проєкт Свобода.Ранок) заявила членкиня комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представниця партії «Європейська солідарність» Ірина Фріз.
«Надання консульських послуг буде відбуватися протягом 60-ти днів з часу набуття чинності цього закону з одночасною актуалізацією даних. Тобто чоловік призовного віку може прийти, щоб отримати консульську послугу за ці 60 днів і може оновити свої дані. Зазначити місце перебування, контактні дані для того, щоб Міністерство оборони і Генштаб мали чітке розуміння, яка кількість громадян перебуває за кордоном», – пояснила Фріз.
Депутатка каже, що про жодну депортацію з-за кордону українців не йдеться.
«Зараз згідно з чинним законодавством, і українським, і міжнародним, немає механізму депортації людей під час воєнного стану з інших країн. Жодної депортації відбуватися не буде. Це лише для військового обліку потрібно для Міністерства оборони», – додала вона.
Вже сьогодні, як пишуть народні депутати, законопроєкт про мобілізацію мають розглядати в Раді в другому читанні.
Напередодні комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки погодив до другого читання редакцію законопроєкту про мобілізацію, повідомив голова комітету Олександр Завітневич.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Нам бракує людей»: Павлюк закликав українців стати до лав ЗСУУ своєму дописі він не згадав про виключення положення щодо демобілізації і ротації військовослужбовців із урядового законопроєкту, як про це повідомило джерело Радіо Свобода.
В оприлюднених документах йдеться, що ініціаторами таких змін стали головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський та міністр оборони Рустем Умєров. Однак публічно вони цього ще не підтверджували.
Верховна Рада 7 лютого ухвалила в першому читанні урядовий законопроєкт про мобілізацію. Документ передбачав положення про умови демобілізації військовослужбовців. Депутати парламенту подали до другого читання документа понад чотири тисячі правок.
В Україні від 24 лютого 2022 року, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Тоді ж оголосили загальну мобілізацію. Відтоді Верховна Рада регулярно продовжує строки дії воєнного стану і мобілізації.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Комітет Ради прибрав демобілізацію з мобілізаційного законопроєкту. Про це просили Сирський і Умєров