Північна Корея заявила, що її спроба запустити 27 травня новий військовий розвідувальний супутник закінчилася невдачею.
Спроба відбулася через кілька годин після того, як Пхеньян попередив, що він спробує запустити свій другий супутник-розвідник до 4 червня.
Державні ЗМІ Північної Кореї повідомили, що апарат вибухнув невдовзі після запуску.
Запуск відбувся лише через кілька годин після того, як президент Південної Кореї Юн Сок Йоль, прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда і прем’єр-міністр Китаю Лі Цян провели тристоронній саміт у Сеулі і підтвердили свою відданість миру на Корейському півострові.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Члени Радбезу ООН кажуть, що Росія використовує свою позицію в ООН, купуючи ракети у КНДРВипробування пройшли всупереч міжнародним попередженням на адресу Пхеньяна, що будь-який запуск з використанням технології балістичних ракет, у тому числі космічних ракет-носіїв, суперечить резолюціям Ради безпеки ООН.
Раніше південнокорейське агентство «Ренхап» повідомляло, що у підготовці пуску північнокорейської ракети-носія, яка мала вивести на орбіту супутник-шпигун, брали участь російські фахівці. Це порушує міжнародні санкції щодо КНДР, в ухваленні яких брала участь Москва.
Санкції Ради безпеки ООН забороняють Північній Кореї проводити ракетні випробування. Москву регулярно звинувачують у порушенні санкційного режиму проти Пхеньяну після повномасштабного нападу РФ на Україну у 2022 році. Москва це заперечує.
У вересні минулого року голова МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Москва і Пекін мають намір відмовитися від санкцій проти КНДР, оскільки ті ухвалювалися «в зовсім іншій геополітичній обстановці».
У березні представник Росії в ООН Василь Небензя заявив, що режим санкцій проти КНДР «відірваний від реальності». Водночас позиція Москви не звільняє її від необхідності дотримуватися ухвалених резолюцій ООН.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: США запровадили санкції через поставки балістичних ракет із КНДР до Росії