Північна Корея перекинула до Росії близько 10 тисяч військових. На війні проти України вони можуть зустрітися з «низкою проблем», йдеться у новому зведенні Міністерства оборони Британії.
Як зазначає розвідка, частину північнокорейських військ в Росії вже перекинули у Курську область.
«Для Росії військова підтримка КНДР в її війні проти України, дуже ймовірно, була основною рушійною силою партнерства і до цього часу була зосереджена навколо постачання зброї Північній Кореї. Натомість КНДР отримала міжнародну підтримку високого рівня від Росії та знайшла торгівельного партнера, готового порушити санкції», – йдеться у зведенні.
У Міноборони Британії впевнені, що «сили Росії та КНДР натраплять на труднощі оперативної сумісності, бо раніше не проводили спільних військових навчань».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Умєров обговорив з Остіном ситуацію на фронті та залучення РФ військових з КНДР у війну«Війська КНДР, яких залучать до бойових операцій, майже напевно матимуть проблеми з керуванням російським обладнанням, інтеграцією в російську структуру командування, управління та подоланням мовного бар’єра з російськими військами», – додають у розвідці Британії.
У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.
Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і направлення персоналу, залежно від ситуації в Україні.
Президент Росії Володимир Путін, коментуючи інформацію про перекидання до Росії північнокорейських військових, не заперечив ці дані. На запитання про те, що, за супутниковими знімками, північнокорейські військові перебувають у Росії, Путін відповів: «Знімки – річ серйозна. Якщо є знімки, то вони щось відображають». Він нагадав, що Державна дума РФ ратифікувала договір про стратегічне партнерство з Північною Кореєю, зазначивши, що Москва «ніколи не сумнівалася, що північнокорейське керівництво ставиться до наших домовленостей серйозно».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Не такий страшний чорт, як його малюють». Все що треба знати про війська КНДР на війні в Україні