Група перебіжчиків з КНДР передала посольству України у Сеулі листівки із закликом до північнокорейських солдатів дезертувати з поля бою. Також дипломатичному представництву передали аудіофайл із подібним змістом, передає південнокорейська агенція Yonhap.
За даними журналістів, організація «Корпус пропаганди перебіжчиків, до складу якої входять колишні північнокорейські солдати і родичі тих, хто служив в армії КНДР, передала листівки для розповсюдження серед північнокорейських військових. У них містяться заклики до дезертирства та інструкція, як це зробити.
Лідер групи Чан Се Юл повідомив, що він передасть такі листівки українським військовим у Брюсселі. Також він планує направити листа президентові України Володимиру Зеленському із закликом «застосувати психологічну війну проти північнокорейських солдатів». Чан вказує, що «українські військові можуть забезпечити масову капітуляцію та дезертирство серед північнокорейських солдатів, якщо буде мобілізована проактивна психологічна війна».
Раніше газета South China Morning Post повідомляла, що «північнокорейські перебіжчики домагаються відправки в Україну, щоб розпочати кампанію психологічної війни на фронті».
Українська влада наразі ці повідомлення офіційно не коментувала.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Країни НАТО засудили військову співпрацю Росії та КНДРУ Головному управлінні розвідки Міноборони України раніше повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни 23 жовтня, «їхня поява зафіксована у Курській області РФ».
Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і направлення персоналу, залежно від ситуації в Україні.
У Пентагоні підтвердили перебування щонайменше 10 000 військових КНДР у Курській області РФ.
Президент Росії Володимир Путін, коментуючи інформацію про перекидання до Росії північнокорейських військових, не заперечив ці дані. На запитання про те, що, за супутниковими знімками, північнокорейські військові перебувають у Росії, Путін відповів: «Знімки – річ серйозна. Якщо є знімки, то вони щось відображають». Він нагадав, що Державна дума РФ ратифікувала договір про стратегічне партнерство з Північною Кореєю, зазначивши, що Москва «ніколи не сумнівалася, що північнокорейське керівництво ставиться до наших домовленостей серйозно».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Путін підписав закон про ратифікацію договору з Північною Кореєю