Державна служба спеціального зв’язку і захисту інформації заявила, що від кібератаки у ніч з 13 на 14 січня постраждали 22 сайти органів державної влади України. Про це заявив голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь на брифінгу за підсумками засідання Ради національної безпеки й оборони 24 січня.
«Від атаки постраждали 22 сайти органів держвлади, у шести з яких було значно пошкоджено інформаційні системи. 70 сайтів відключили за указом співробітників Держспецзв’язку і Служби безпеки. Протягом трьох днів інфраструктура була відновлена, чутлива інформація втрачена не була», – сказав він.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: СБУ: за минулий рік нейтралізували понад 2 тисячі кібератак на урядові ресурсиЯк повідомив Щиголь, за даними відомства, атака була заздалегідь спланована, здійснювалася скоординованою групою хакерів і проведена на високому операційному рівні.
Він також припустив причетність до атаки російських хакерських угруповань.
Вранці 14 січня стало відомо про кібератаку на урядові сайти в Україні. В СБУ повідомили, що витоку даних внаслідок кібернападу, за попередньою інформацією, не відбулося. Спецслужба заявила, що розслідує «причетність російських спецслужб» до подій. У РНБО припустили, що до кібератак можуть бути причетні і спецслужби Білорусі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Держспецзв’язку назвали «складову кібератаки» на урядові сайтиМіністр цифрової трансформації Михайло Федоров запевнив, що дані українців у безпеці, оскільки через хакерську атаку реєстри не постраждали.
Жодне угруповання не взяло на себе відповідальність за хакерську атаку, але російських хакерів, пов’язаних з Москвою, неодноразово звинувачували в кібератаках на українські урядові вебсайти й інфраструктуру в минулому.
У Європейському союзі заявили, що мобілізують ресурси, щоб допомогти Україні справитися з кібератакою на її урядові сайти. Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель сказав, що наразі невідомо, хто стоїть за нападом, але «ми можемо здогадатися». А генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ поінформував, що НАТО та Україна підпишуть угоду про посилення співпраці у кіберпросторі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Кібератака на Україну – не вперше і не востаннє? Хто та як протидіє