28 липня, у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, в Україні відзначають День хрещення України-Русі. Цьогоріч – 1032-а річниця.
«1032 роки тому рівноапостольний князь Володимир Великий заклав фундамент єдності нашої держави, її подальшого розвитку та процвітання. Саме утвердження християнських цінностей – ідеалів добра, справедливості та миру стало важливим дороговказом на шляху українського народу до здобуття незалежності. І саме ці цінності гартують наш народ у боротьбі за територіальну цілісність та суверенітет України», – звернувся з нагоди свята президент України Володимир Зеленський.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав хрещення України-Русі «поворотним моментом» для української історії.
«Ця знаменна подія задала вектор розвитку нашого народу на тисячоліття вперед», – зазначив Шмигаль.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Європейський вибір»: низка політиків привітала українців із Днем хрещення України-РусиУ свою чергу, Петро Порошенко, п’ятий президент України, народний депутат від «Європейської солідарності», чия політична сила нині перебуває в опозиції до влади, заявив, що Україні «після Хрещення знадобилося понад тисячу літ, щоб отримати власну незалежну церкву».
«На ключових посадах в Офісі президента нині працюють люди, які відверто лобіюють інтереси російської церкви в Україні. Це – попри те, що РПЦ цілковито і беззастережно підтримує реваншистську імперську політику Кремля. Влада заблокувала закон, який зобов’язує російську церкву в Україні у своїй офіційній назві позначити зв’язок із Москвою, а не маскуватися під українською вивіскою. Ігнорує влада і закон, який наділив громади правом вільного переходу до незалежної Православної Церкви України. Але ніхто вже не зможе заморозити розквіт нашої Церкви та її визнання іншими православними церквами», – звернувся Порошенко у фейсбуці.
Напередодні в Офісі президента України повідомили, що основні християнські конфесії цьогоріч через пандемію коронавірусу відмовилися від хресної ходи до Дня хрещення України-Русі. Цей захід останні роки проводила окремо Православна церква України (ПЦУ) та Українська православна церква (Московського патріархату).
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Князь Володимир – наш»: ПЦУ і РПЦ сперечаються за спадщину Хрещення України-Русі