Печерський районний суд Києва дав дозвіл на арешт ексміністра юстиції Олександра Лавриновича й ексміністра закордонних справ Костянтина Грищенка, підозрюваних у держзраді у справі про погодження «Харківських угод».
«Наразі підозрювані переховуються від органів досудового розслідування за межами території України та оголошені у розшук. Вказане рішення суду надає можливість стороні обвинувачення ініціювати процедуру їх екстрадиції», – зазначають у Офісі генпрокурора.
Колишні міністри це рішення наразі не коментували.
26 липня у Державному бюро розслідувань повідомили, що Грищенко та Лавринович перебувають за кордоном.
За даними ДБР, ексміністр МЗС виїхав з України у січні 2022 року, а ексміністр юстиції – у травні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Лавринович і Грищенко перебувають за межами України, їх оголосили у розшук – ДБР25 липня колишньому міністру закордонних справ України та колишньому міністру юстиції України повідомили про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 КК України).
За даними слідства, у квітні 2010 року підозрювані за попередньою змовою групою осіб з колишніми президентом та прем'єром, діючи на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України, в порушення Конституції України, закону про міжнародні договори, без фактичного розгляду проєкту Угоди між Україною та РФ з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України, погодили її без зауважень.
Внаслідок таких дій підозрюваних та інших осіб у квітні 2010 року було погоджено, підписано та ратифіковано Угоду, якою на 25 років продовжено строк перебування Чорноморського флоту РФ на території України.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ДБР повідомило ексміністру оборони про підозру в держзраді через Харківські угодиСлідство вважає, що це створило сприятливі умови для подальшого переоснащення та модернізації озброєння Чорноморського флоту РФ, а також його збільшення на території АР Крим та Севастополя, замість виведення з України.
У 2021 році про підозру вже повідомлено Віктору Януковичу та Миколі Азарову за вчинення державної зради, які також оголошені в розшук.
Харківські угоди були підписані 21 квітня 2010 року. Відповідно до цих домовленостей, термін перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі було продовжено до 2042 року. Низка українських та західних експертів зазначили, що ці події в подальшому сприяли анексії Криму.