Російська влада посилює захист Керченського мосту, який з’єднує окупований Крим із Росією, розпочавши будівництво третьої вежі для розміщення системи протиповітряної оборони ближнього радіусу дії, пише Центр журналістських розслідувань.
«Перші виявлені вежі складаються з двох частин, з яких внутрішня – вежа-трансформер зі сходами, зовнішня – металевий каркас, який закріплює й утримує всю конструкцію, на вершині якої розміщується бойовий модуль зенітного ракетно-гарматного комплексу (ЗРПК) «Панцир-С1М», – йдеться в повідомленні.
Центр журналістських розслідувань публікує фото, зроблене наприкінці листопада 2024 року, на якому зафіксовано внутрішню частину вежі, встановлену, орієнтовно, в районі 10-го прольоту, якщо рахувати від арки мосту.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Удари по Криму. Чи здатні російські ЗРГК «Панцир» і С-500 прикрити Керченський міст?Журналісти звернули увагу на те, що перші дві вежі з комплексами «Панцир-С1М» були виявлені наприкінці вересня 2024 року з обох боків від віадука на острові Тузла, а з’явилися вони там, орієнтовно, у середині того ж місяця.
У середині листопада ЦЖР повідомляв, що за місяць у районі Керченського мосту вдвічі збільшилася лінія металевих «їжаків» і досягла 1,5 кілометра.
Росія намагається перешкоджати атакам морських дронів і захистити міст через Керченську протоку. Влітку 2024 року на південній стороні мосту почали розміщувати баржі, пізніше з’явилися плавучі бонові споруди, що йдуть паралельно до мосту. Супутникові знімки показували значне збільшення числа барж, які захищають міст.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський в інтерв’ю британському виданню The Guardian, оприлюдненому 24 липня, відмовився назвати терміни можливого знищення Керченського мосту, що з’єднує окупований півострів із Росією, але наголосив, що Київ планує повернути Крим. «Це реально. Звичайно, це велика військова таємниця», – сказав генерал.
Читайте також: В ISW оцінили, чи зможе Україна вдарити ATACMS по Керченському мосту