Президент Сполучених Штатів Джо Байден у відповідь на прохання від України про можливість завдавати ударів по військових цілях у Росії доручив змінити чинні вимоги, щоб дозволити використання наданої Сполученими Штатами зброї для завдання ударів у відповідь – про це в інтерв’ю журналістці «Голосу Америки» розповів директор з питань Європи у Раді нацбезпеки США Майкл Карпентер.
«Це відбувається в контексті російського наступу проти України в Харківській області. Росіяни били по цілях в Україні просто через кордон. І тоді українці звернулися до нас із проханням використати зброю, надану США, щоб мати можливість вдарити по російській зброї, з якої обстрілювали українські поселення, українців та їхні домівки», – сказав він.
Водночас представник Ради нацбезпеки підкреслив, що дозвіл стосується можливості «завдавати контрударів одразу через кордон» і не поширюється на застосування ракет ATACMS.
На питання журналістки про те, чи стосується це послаблення винятково захисту Харківщини, чи також інших регіонів, наприклад, Сумщини, Карпентер відповів:
«Це стосується можливості завдавати ударів одразу через кордон. Це не стосується АТАКМС чи ударів на велику відстань Головна ідея – забезпечити, щоб українці могли захистити себе від ударів з тієї зони за кордоном, яка б інакше була захищеною для росіян».
В іншому випадку, додав він, російські війська мали б «відносний захист на своєму боці кордону».
Читайте також: «Крок вперед»: Зеленський щодо дозволу США бити по території Росії
Раніше 31 травня державний секретар США Ентоні Блінкен офіційно підтвердив, що президент Джо Байден надав дозвіл для України бити американською зброєю по військових об’єктах на території РФ.
Перед тим низка європейських держав, а також голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель підтримали дозвіл Україні застосовувати західну зброю для ударів по військових цілях у Росії.
Після початку російського наступу на Харківщині президент України Володимир Зеленський заявив, що заборони на використання західної зброї для ударів по території РФ не має бути, оскільки йдеться не про наступ України, а про захист.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Генсекретар НАТО привітав послаблення обмежень щодо ударів по Росії