Найближчим часом в Україні відбудеться запуск капеланської служби Збройних сил України, повідомила у фейсбуці заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
«Україна унікальна не лише волелюбством нашого народу, а й безконфліктною мультиконфесіональністю. Власне, капеланське братерство це теж доводить. У нас найближчим часом запускається капеланська служба ЗСУ – на виконання норм нового закону», – повідомила Маляр.
Вона відзначила важливість задоволення духовних потреб військових та підтримку їхнього морального духу.
«Широкомасштабна війна поставила наших захисників і захисниць перед новими дуже складними викликами, а, отже, моральна та духовна підтримка потрібні як ніколи», – додала Маляр.
Капелани або священники, які здійснюють душпастирство над військовими, активно присутні на передовій із 2014 року. Втім лише торік президентом був підписаний закон «Про Службу військового капеланства».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Про службу та служіння – ровесник ЗСУ і майбутній військовий капеланЗаконом передбачено, що така служба стає окремою структурою у складі Збройних сил України, Національної гвардії України, Держприкордонслужби та інших законних військових формувань. У ній передбачено орган управління, участь військових капеланів. Мета служби – задоволення духовно-релігійних потреб військовослужбовців, працівників та членів їхніх сімей у мирний і воєнний час.
Гранична чисельність Служби військового капеланства не може становити менше 0,15% граничної чисельності, відповідно, ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ та інших військових формувань.
Військовим капеланом може бути громадянин України, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні релігійної організації та отримав від керівного центру (управління) мандат на право здійснення військової капеланської діяльності.
Обов’язковою вимогою для зайняття посади військового капелана є наявність вищої богословської освіти.
Військові капелани проходять навчання за спеціальною програмою підготовки військових капеланів у навчальному центрі ЗСУ, Нацгвардії та ДПСУ.