Федеральний канцлер Австрії, голова «Австрійської народної партії (ÖVP)» Карл Негаммер оголосив про «залишення своїх обох посад після провалу переговорів щодо створення коаліційного уряду».
«Після зриву переговорів я зроблю наступне: у найближчі кілька днів я піду з посади федерального канцлера та голови «Народної партії», і сприятиму впорядкованому переходу», – зазначив він у відеозверненні у соцмережі Х.
Канцлер висловив жаль, що «напередодні ліберальна партія NEOS ухвалила рішення щодо виходу з трипартійних коаліційних переговорів», які велися між «Австрійською народною партією (ÖVP)», «Соціал-демократичною партією Австрії (SPÖ)» та NEOS».
За словами Негаммера, «попри це він був готовий продовжити зусилля щодо формування стабільного та дієздатного уряду, і саме тому сьогодні був проведений ще один раунд переговорів. Втім, вони виявилися марними».
«На жаль, сьогодні я змушений повідомити вам, що ці переговори завершилися і не будуть продовжені «Народною партією», – сказав очільник ÖVP.
Він поклав провину за зрив переговорів на «деструктивні сили в SPÖ», які продовжували наполягати на речах, які є «неприйнятними» для «Народної партії», зокрема, що стосується ведення податку на багатство та спадщину.
«Австрія і вся Європа вже перебувають у тривалій рецесії, яка серйозно впливає на економіку, конкурентоспроможність і ринок праці нашої країни. Ми зробили десятки пропозицій щодо того, яких заходів необхідно вжити для пожвавлення економіки. І тут я завжди був чітким і чесним. Ніколи не було жодних сумнівів, що ми не погодимося на податки на власність та спадщину… Такі податки шкодять нашій країні, шкодять нашій економіці і шкодять людям, які щось створили для себе», – зазначив Негаммер.
Він додав, що для нього також є «неприйнятним» співпраця з радикальними силами в політиці, вочевидь, говорячи про можливу співпрацю з праворадикальною «Австрійською партією свободи», яка перемогла на виборах у вересні.
Раніше, на парламентських виборах 29 вересня 2024 року, вкрай права партія «Австралійська партія свободи» (АПС) набрала 29,2% голосів. Вона виступає за те, щоб «посилити міграційну політику, а також скоротити європейську допомогу Україні».
Друге місце посіла партія АНП нині ще чинного канцлера Австрії Нехаммера, а третє місце – СДПА. Обидві партії заявили, що «не діятимуть у коаліції з АПС, а сформують свою, до чого також була запрошена і партія NEOS». Таким чином, політики мали б сформувати більшість у парламенті, щоб «ефективно протистояти АПС».
Однак лідерка останньої NEOS Біате Майнль-Райзінгер учора заявила, що «сторони не дійшли згоди щодо ключових питань». Зокрема, щодо пенсійної реформи та податкової політики. Тому NEOS вийшла з переговорів, що призвело до провалу створення коаліції.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 2025 рік потрясе світ. Як Заходу зберегти себе і Україну?