Офіс генерального прокурора повідомляє про оголошення п’яти підозр у справі про загибель людини на канатній дорозі через Дніпро в Києві влітку цього року.
Зокрема, чотирьом особам повідомили про підозру в порушенні правил безпеки під час виконання робіт із підвищеною небезпекою, яке спричинило загибель людини. Йдеться про проєктанта атракціону, директора підприємства, що виграло конкурс на облаштування канатної переправи, експерта приватної експертної установи, який проводив огляд атракціону, і підприємця, який управляв канатною дорогою з 2024 року.
Також повідомлено про підозру колишньому інженеру з технічного нагляду КП «Плесо» у службовій недбалості.
«20 жовтня 2020 року один із Департаментів Київської міськради оголосив конкурс із залучення інвестора до реалізації проєкту «Облаштування атракціону канатна переправа через річку Дніпро від арки Дружби народів до Труханового острова». Переможцем конкурсу стало приватне товариство, з яким уклали договір на облаштування канатної переправи. У 2024 році переможець конкурсу передав атракціон в управління фізичній особі-підприємцю. 21 липня 2024 року під час перебування на атракціоні хлопця сталевий канат канатної дороги обірвався, внаслідок чого хлопець упав у Дніпро і загинув», – нагадали в ОГП.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Поліція: через обрив троса на атракціоні у Києві відкрили провадження за двома статтямиУ прокуратурі також зазначили, що після проведених експертиз встановлено, що проєктант атракціону допустив низку прорахунків, зокрема використовувався канат, який за своїм функціональним призначенням не може використовуватися для атракціонів, що зрештою і призвело до його обриву. При цьому директор товариства затвердив цей технічний проєкт, кажуть в ОГП.
За повідомленням, перед передачею атракціону в управління ФОПу для отримання дозволу на виконання робіт із підвищеною небезпекою провели експертизу канатної переправи, і експерт приватної експертної установи не звернув увагу на невідповідність встановленого канату цільовому призначенню.
«У свою чергу підприємець, що експлуатував атракціон, згідно з інструкцією, повинен був здійснювати його щоденний огляд перед початком роботи і реагувати на неналежний стан каната. Колишній інженер з технічного нагляду КП «Плесо», який відповідає за безпечну експлуатацію об’єктів комунального підприємства, також згідно з посадовими обов’язками повинен був здійснювати належний контроль за станом атракціону», – йдеться в повідомленні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Після обриву троса на канатній дорозі у Києві перевіряють «Колесо огляду» – прокуратураВ ОГП зазначили, що досудове розслідування триває.
Коментарів згаданих фігурантів справи поки немає, їхніх імен у прокуратурі не наводять.
Вдень 21 липня на атракціоні – канатній дорозі, що вела з Поштової площі на Труханів острів – під час спуску людина упала у річку Дніпро.
Поліція розпочала кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу України – йдеться про порушення правил безпеки особою, яка зобов’язана їх дотримуватись, якщо це порушення створило загрозу загибелі людей – ч. 2. ст. 272 КК України та службова недбалість, що спричинила загибель людини – ч.3 ст. 367 Кримінального кодексу України.
22 липня поліція повідомила, що у Дніпрі в Києві виявили тіло хлопця, який загинув після обриву троса на канатній дорозі, що вела з Поштової площі на Труханів острів.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Обрив канатної дороги в Києві: у Дніпрі знайшли тіло загиблого – поліція