Кабінет міністрів рекомендує школам почати навчання з 1 вересня – про це заявив на засіданні 24 червня прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
«Навчальний рік розпочнеться 1 вересня в очному режимі. Питання складне, адже пов’язано з безпекою наших дітей. Безпекова ситуація в країні різна, і вже зараз зрозуміло, що на прифронтових територіях повернутися до очного навчання неможливо, а тому там продовжиться онлайн-формат. Так само як і на окупованих територіях», – сказав він.
Читайте також: Зняття обмежень щодо кількості дітей у класах стосується лише «дистанційки» – МОН
Водночас у вищих навчальних закладах уряд пропонує відновити навчання з 15 серпня, за винятком перших курсів.
За словами Шмигаля, місцева влада має пропрацювати організаційний процес очної та змішаної форми навчання, в тому числі:
- організувати навчання з евакуації учнів до сховищ та уроки безпеки
- візуалізацію шляху до безпечних місць в закладах освіти
- забезпечити у сховищах умови для перебування та навчання
- забезпечити в кожному закладі тривожну кнопку на випадок надзвичайної ситуації
Голова уряду додав, що Державна служба з надзвичайних ситуацій повинна найближчим часом розробити типові протоколи безпеки. На їхній основі військово-цивільні адміністрації мають затвердити індивідуальні протоколи для кожного закладу освіти і ознайомити з ними батьків та учнів.
Читайте також: Війна і вступ до вишів: чи зможуть випускники із окупованого Криму вступити до українських університетів?
Шмигаль наголосив, що заклади освіти всіх рівнів у регіонах, віддалених від фронту, повинні працювати.
«Це важливо, і уряд зробить все, щоб це відбулося в безпечних умовах», – заявив він.
Станом на 12 червня через російські бомбардування й обстріли в Україні пошкоджений 1971 заклад освіти, з них 194 – зруйновані повністю, додали в прокуратурі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Анексія вишів на півдні, викрадення викладачів, тиск на студентів». Що відбувається з вищою освітою в окупації?