Нетаньягу: Ізраїль схвалив угоду про припинення вогню з «Хезболлою», але відповість силою у випадку порушення умов

Країна відповідатиме силою у випадку порушення домовленостей, заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу

Ізраїль схвалив угоду про припинення вогню з «Хезболлою» (угрупованням, визнаним терористичним у США, натомість у ЄС терористичним вважають лише його збройне крило) у Лівані. Однак, відповідатиме силою у випадку порушення домовленостей, заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу.

«Якщо «Хезболла» порушить угоду і спробує переозброїтися, ми завдамо удару. Якщо вона спробує поновити терористичну інфраструктуру поблизу кордону, ми атакуємо. Якщо вона випустить ракету, якщо вона прокопає тунель, якщо вона привезе вантажівку з ракетами, ми атакуємо», – наголосив Нетаньягу.

Прем’єр також запевнив, що «його країна має намір виконувати угоду про припинення вогню з бойовиками».

За словами Нетаньяху, він винесе пропозицію щодо припинення вогню у Лівані на остаточне затвердження повного складу Кабінету міністрів. І тривалість припинення вогню «залежатиме від того, що відбудеться в Лівані».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Байден закликав лідерів G20 «посилити тиск» на «Хамас»

Він уточнив, що наразі є три причини, «щоб погодитися на припинення вогню. Перша – зосередитися на іранській загрозі. Друга – дати військам можливість відпочити та поповнити запаси зброї. Третя – ізоляція бойовиків «Хамасу», які залишаться одні на полі бою і на них чинитиметься великий тиск».

Військово-політичний кабінет Ізраїлю затвердив угоду про припинення вогню в Лівані, вона набуде чинності в середу, 26 листопада.

Раніше ізраїльські чиновники заявили, що «угода про припинення війни наближається, хоча деякі питання залишаються невирішеними». Два високопоставлених ліванських чиновників висловили стриманий оптимізм, навіть попри те, що Ізраїль продовжує обстріли з авіації, а «Хезболла» – ракетні удари.

7 жовтня 2023 року ХАМАС напав на Ізраїль, вбивши близько 1200 людей та захопивши близько 250 заручників, понад сотня з яких й досі перебувають у полоні.

Ізраїль у відповідь розпочав військову операцію проти бойовиків. Згодом конфлікт поширився на Ліван – ЦАХАЛ почав також знищувати також бойовиків «Хезболли», які пообіцяли боротись проти Ізраїлю через його військову операцію в Секторі Гази.

Угруповання «Хезболла» є водночас і політичною партією в Лівані, і збройним угрупованням. США визнали терористичною організацією всю структуру «Хезболли», у Євросоюзі терористичним вважають лише воєнізований підрозділ.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Сучасний антисемітизм під маскою правосуддя» – ізраїльські урядовці про рішення МКС щодо Нетаньягу