Останні заяви міністрів закордонних справ та оборони Росії Сергія Лаврова та Сергія Шойгу можуть свідчити про новий виток активізації риторики РФ щодо переговорів. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Як зауважують аналітики, Лавров використав зустріч понад 70 іноземних послів із незахідних держав, щоб засудити «мирну формулу» України, стверджуючи при цьому, що Росія готова вести переговори на вигідних для Кремля умовах.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія хоче «зачистити» Харків? Що означають масовані бомбардування міста і погрози наступу«Лавров повторив кілька шаблонних наративів про те, що Україна несе відповідальність за розв’язання війни у 2014 році, а також про нібито причетність України до нещодавнього терористичного акту в Москві. Після зустрічі Лавров заявив журналістам, що Росія вважає, що «немає необхідності розмовляти із Зеленським», а замість цього Росія повинна вести переговори із Заходом», – йдеться у звіті.
В Інституті вивчення війни також згадають про недавню розмову міністра оборони Росії Сергія Шойгу та міністра оборони Франції Себастьяна Лекорню – розмова, ймовірно, є спробою безпосередньо вплинути на нещодавні заклики Франції до Європи та Заходу надати більше військової допомоги та іншої підтримки Україні.
«Спроби Шойгу погрожувати Франції та стримувати продовження підтримки Заходом України, удаючи зацікавленість у мирних переговорах, є частиною ширшої російської інформаційної операції, спрямованої на переконання західних країн підштовхнути Україну до несприятливих і нерівноправних переговорів на умовах Росії», – вважають аналітики.
Читайте також: ЗМІ: Франція заперечує готовність до діалогу щодо України, як заявила РФ після переговорів Лекорню і Шойгу
У звіті зазначається, що російські офіційні особи неодноразово безпідставно звинувачували Україну і Захід у відсутності мирних переговорів, незважаючи на численні публічні російські заяви, які свідчать про те, що Москва не зацікавлена в добросовісних переговорах з Україною
ISW продовжує вважати, що максималістські цілі Росії, які рівнозначні повній капітуляції України і Заходу, залишаються незмінними, і що будь-які російські заяви, які свідчать про те, що Росія зацікавлена в мирних переговорах, з великою часткою вірогідності є спробами змусити Захід піти на поступки в питанні суверенітету і територіальної цілісності України.
Президент України Володимир Зеленський також неодноразово заявляв, що риторика Путіна свідчить про те, що він не збирається зупинятися і «хоче нас повністю окупувати».
На пресконференції 25 лютого Зеленський укотре заявив, що не бачить можливості вести мирні переговори з Путіним, і що Україна запропонує «майданчик, на якому він (Путін – ред.) може погодитися з тим, що він програв цю війну».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «РПЦ на службі Кремля». Що стоїть за «православним джихадом» проти України