Росія продовжує спроби вибудувати коаліцію на противагу Заходу, розвиваючи двосторонні відносини з Іраном, Північною Кореєю і Китаєм, зауважує в своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).
В ISW зауважили, що Росія, зокрема, прагне до посилення відносин з Північною Кореєю і отримала балістичні ракети й артилерійські боєприпаси від КНДР в обмін на ймовірну технологічну співпрацю та іншу невідому підтримку, що викликало занепокоєння в Сеулі щодо ситуації з безпекою на півострові.
Аналітики згадали, що 19 березня в Москві заступник міністра закордонних справ Росії Андрій Руденко зустрівся зі спеціальним представником Китаю у справах Корейського півострова Лю Сяоміном для обговорення ситуації на Корейському півострові. Руденко і Лю звинуватили США і їхніх союзників у загрозі військовій ситуації в північно-східній Азії й застерегли Сполучені Штати від поширення «блокового мислення» в стилі Холодної війни.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Держдеп США: було щонайменше 10 випадків застосування Росією ракет КНДР в Україні«Прагнення Росії до зміцнення політичних і дипломатичних двосторонніх відносин із Пекіном, а також використання двосторонніх відносин з Іраном і Північною Кореєю для військової вигоди є типом «блокового мислення», в якому Лю і Руденко звинувачували США і їхніх союзників. Кремль використовує війну в Україні, щоб підтримувати двосторонні відносини і створити коаліцію держав для протистояння Заходу, що тривалий час було центральним аспектом зовнішньої політики Росії», – йдеться у звіті.
Наприкінці січня Інститут вивчення війни (ISW) проаналізував повідомлення в західних ЗМІ про можливі «сигнали Кремля» щодо готовності до переговорів про безпеку в Україні і можливу відмову від протидії членству України в НАТО. Аналітики наголосили, що, на їхню думку, максималістські цілі Кремля – контролювати Україну і послабити НАТО – залишаються незмінними.
Восени 2023 року Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані своєї розвідки заявляло, що Північна Корея може стати одним із найважливіших постачальників зброї для Росії поряд з Іраном і Білоруссю.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ISW до річниці вторгнення РФ: Путін залишається смертельною загрозою для НАТО й України