Схвалення владою Росії оновленої ядерної доктрини є черговим «бряцанням ядерною зброєю» і не означає суттєвої зміни ядерної позиції Росії чи загрози застосування ядерної зброї, заявляє в своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).
ISW продовжує вважати, що Росія «навряд чи застосує ядерну зброю в Україні чи деінде».
«Кремль неодноразово намагався використати ядерну зброю, щоб стримати військову підтримку Заходу для України, а подальші спроби Кремля впровадити ядерні загрози в інформаційний простір вказують на те, що він стурбований впливом, який матимуть на поле бою українські удари по Росії зброєю, наданою Заходом», – йдеться в повідомленні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи справді ЗСУ рознесли арсенал у Брянській області ATACMS? Що зробить Путін?Аналітики додали, що Кремль регулярно посилював свої погрози ядерною зброєю під час ключових дискусій Заходу щодо військової допомоги Україні, але ніколи раніше не вживав дій проти будь-яких заявлених ним порушень Заходом «червоних ліній» Росії.
В ISW зазначили, що російські офіційні особи не мають чіткого розуміння того, де пролягають фактичні «червоні лінії» Кремля.
«Оновлена російська ядерна доктрина залишається розпливчастою, і дії «потенційних ворогів» Росії, як це визначено в новій доктрині, майже напевно не приведуть до негайного застосування Росією ядерної зброї. Рішення про застосування російської ядерної зброї залежить від Путіна, який особисто вирішуватиме, де насправді пролягають «червоні лінії» Росії і як відповідати – чи не відповідати – на підтримку України Заходом», – наголосили аналітики.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Удари вглиб Росії. Як представники команди Трампа коментують рішення БайденаПрезидент Росії Володимир Путін оновив ядерну доктрину РФ 19 листопада, у 1000-ий день війни РФ проти України, на тлі повідомлень про застосування Києвом американської ракети ATACMS для удару по складу боєприпасів під Брянськом.
Оновлена доктрина передбачає, що підставою для завдавання ядерного удару може стати «агресія проти РФ та її союзників з боку будь-якої неядерної держави за підтримки ядерної держави», а також масована повітряна атака неядерними засобами, зокрема безпілотниками.
У Пентагоні заявили, що не бачать ніяких ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю в Україні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Путін не вперше грає в ядерну гру» – Боррель про оновлення ядерної доктрини в РФ