ISW назвав фактори, які збільшують вартість війни для Росії

Росія продовжує стикатися з «приголомшливими витратами» для продовження війни проти України, а зростання економічної напруги, нестача робочої сили і системна корупція загрожують стійкості російської оборонно-промислової бази, заявляє у своєму звіті, оприлюдненому в ніч на 10 грудня американський Інститут вивчення війни (ISW).

«Посилення економічного тиску, спричиненого війною, у поєднанні з широко поширеною корупцією, браком робочої сили і неефективністю російської оборонної промисловості, ймовірно, збільшить вартість війни для Росії і ще більше підірве її здатність ефективно підтримувати оборонний сектор, зберігаючи при цьому економічну стабільність», – йдеться в повідомленні.

В ISW зазначили, що і раніше спостерігали за повідомленнями про подібні тенденції й статистичні дані в російській економіці, які вказували на те, що економічна траєкторія Росії є нестабільною в середньостроковій і довгостроковій перспективі й дедалі більше впливатиме на її здатність вести війну проти України.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Путін надурив росіян». Російські державні ЗМІ «запанікували»

Аналітики звернули увагу на заяву міністра оборони США Ллойда Остіна, який 7 грудня повідомив, що Росія витратила понад 200 мільярдів доларів на свою війну проти України і зазнала щонайменше 700 000 втрат особового складу з лютого 2022 року, а нещодавні втрати становили в середньому 1000 солдатів на день.

9 грудня генеральний прокурор Росії Ігор Краснов заявив, що корупційні злочини в РФ, включаючи хабарництво, зросли майже на 30 відсотків у 2024 році порівняно з 2023 роком, а російська влада притягнула до дисциплінарної відповідальності понад 30 тисяч російських чиновників за корупційні порушення цього року.

У листопаді російський рубль впав до найнижчого рівня з березня 2022 року. Офіційний обмінний курс рубля, встановлений центральним банком, перевищив позначку 100 по відношенню до долара вперше з жовтня 2023 року.

У жовтні Світовий банк прогнозував, що в Росії внаслідок більш жорсткої монетарної політики та «дедалі сильніших обмежень щодо виробничих потужностей і трудових ресурсів» очікується сповільнення зростання економіки з 3,6% у 2023 році до 3,2% цього року та 1,6% – наступного.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Обвал рубля: економіка Росії продовжує втрачати стійкість