ISW: Кремль використовує енергетичну кризу в Молдові для виправдання майбутньої агресії

Аналітики посилаються на інтерв’ю помічника президента Росії Миколи Патрушева, який звинуватив владу Молдови в поточній енергетичній кризі

Влада України та Молдови продовжує пошуки рішення газової кризи в Молдові та сепаратистському районі Придністров’я, йдеться в звіті американського Інституту дослідження війни від 14 січня.

Зокрема, ISW наводить заяви президента Володимира Зеленського від 12 січня, за якими Київ готовий надати Придністров’ю вугілля, але керівництво регіону не відповіло на пропозицію. Також, за повідомленнями, Придністров’я відхилило пропозиції Молдови допомогти із отриманням газу з європейських платформ.

«Кремлівські чиновники намагаються використати енергетичну кризу в Молдові, щоб створити умови для виправдання майбутньої російської агресії проти Молдови», – вважають аналітики.

Читайте також: Зеленський і Санду обговорили «енергетичні виклики в Молдові»

Вони посилаються на інтерв’ю помічника президента Росії Миколи Патрушева, який звинуватив владу Молдови в поточній енергетичній кризі, попри те, що вона почалася з припинення постачання газу до Придністров’я російським «Газпромом».

Патрушев, зокрема, звинувачував Кишинів у «антиросійській політиці», заявивши, що вона призведе до того, що «Молдова або стане частиною іншої держави, або взагалі припинить своє існування». Він також заявив, що пріоритетом Росії є «захист своїх співвітчизників». Росія використовувала схожу риторику для виправдання своєї агресії проти України.

«Заяви Патрушева свідчать про те, що Кремль створює умови для використання штучно створеної газової кризи в Молдові, щоб виправдати можливу майбутню російську агресію проти Молдови як необхідної відповіді на політику країни, яка загрожує російським «співвітчизникам» у Молдові», – йдеться в тексті.

Читайте також: Молдова постачатиме газ до 14 сіл Придністров’я, куди «Газпром» припинив постачання – влада

Президентка Молдови Мая Санду заявила 14 січня, що метою «гуманітарної кризи, спричиненої Кремлем» на лівому березі Дністра, є розпалювання «політичної кризи» на правому березі та загострення ситуації в Республіці Молдова.

На прохання прокоментувати від’їзд лідера Тирасполя Вадима Красносельського до Москви 14 січня Санду сказала, що «це ще один доказ того, що Кишинів не є перешкодою для пошуку рішення».

Очільник сепаратистського Придністровського регіону Молдови Вадим Красносельський вирушив до Москви через Стамбул уранці 14 січня, він вилетів із аеропорту Кишинева.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Європейські країни у 2024 році імпортували з Росії рекордний об’єм ЗПГ – The Guardian