Полонений росіянами військовослужбовець полку «Азов» Олександр Іщенко помер у російському Ростові-на-Дону не своєю смертю, повідомив 7 серпня заступник командира бригади «Азов» Святослав Паламар.
Зі згоди дружини, Паламар опублікував результати судово-медичної експертизи й довідку про причину смерті загиблого, зроблені в Україні. У документах йдеться, що Іщенко мав множинні переломи ребер і закриту травму грудної клітини, унаслідок ударів тупим предметом.
«Це не просто ще одне цинічне порушення росіянами Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. Це удар по людській честі й гідності, по міжнародному праву, по тим принципам та цінностям, які ми відстоюємо на фронті», – написав Паламар.
31 липня уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що 55-річний Олександр Іщенко помер 9 днів тому. Проте українську сторону ніхто про це офіційно не сповістив. Також не було офіційного повідомлення про причину смерті громадянина України.
Лубінець додав, що звернувся до російської уповноваженої з прав людини Тетяни Москалькової із терміновим листом, «аби вона розібралася у трагічній смерті військовополоненого» і повідомила про обставини і причину смерті Іщенка. А також звернувся до Міжнародного комітету Червоного хреста та ООН, щоб ці організації зафіксували факт загибелі військовополоненого і звернули увагу на умови утримання українських полонених захисників.
У пресслужбі Москалькової не відповіли на запит.
Читайте також: Лубінець: український полонений Іщенко помер 9 днів тому, Росія про це не сповістила
Раніше російські медіа повідомили про смерть українського полоненого Олександра Іщенка, який служив у бригаді «Азов». За повідомленнями, про це заявив адвокат під час засідання Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону. За даними російських медіа, йдеться про справу, в якій російська влада переслідує 23 українських полонених. Серед них дев’ять жінок, більшість із них – кухарки, які готували їжу для військовослужбовців «Азова».
Російська правозахисна організація «Меморіал» визнала обвинувачених у цій справі політв’язнями. На думку правозахисників, рішення Верховного суду Росії про визнання полку «Азов» (наразі – бригада «Азов») терористичною організацією неправомірне, а отже, неправомірні та звинувачення щодо «терористичних» статей на підставі причетності до цього підрозділу. Більше того, рішення було ухвалене лише 2 серпня 2022 року, вже після затримання полонених, йдеться у публікації правозахисного проєкту.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Російські ЗМІ повідомляють про смерть українського військовополоненого