Щонайменше 30 людей загинули і 17 – зазнали поранення в результаті вибуху на вугільній шахті на сході Ірану, повідомив губернатор провінції Південний Хорасан Мохаммад Джавад Кенат.
Іранське державне телебачення повідомило, що витік метану був причиною вибуху, який стався ввечері 21 вересня на шахті в Табасі, приблизно за 540 кілометрів на південний схід від столиці, Тегерана. Заблокованими всередині залишаються 24 шахтарі.
На момент вибуху в шахті працювали близько 70 осіб.
Президент Ірану Масуд Пезешкіан, який готується до поїздки у Нью-Йорк на засідання Генеральної асамблеї ООН, заявив, що наказав докласти всіх зусиль, щоб врятувати тих, хто потрапив у пастку, і допомогти їхнім родинам. Він також повідомив, що за фактом інциденту розпочате розслідування.
На відео державного телебачення видно автомобілі «швидкої допомоги» і гелікоптери, які прибули на місце інциденту, щоб доставити постраждалих до лікарень.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Іран представив новий дрон-камікадзе і ракету на військовому параді в ТегераніУ товаристві Червоного Півмісяця Ірану повідомии, що в шахті тривають пошуково-рятувальні операції.
«Скупчення газу в шахті» ускладнило пошукові операції, цитує IRNA місцевого прокурора Алі Несаї.
«На даний момент пріоритетом є надання допомоги постраждалим і витягування людей з-під завалів», – сказав він.
Прокурор додав, що «недбалістю і провиною відповідних агентів будуть займатися» пізніше.
Це – не перша катастрофа в гірничодобувній промисловості Ірану.
За даними місцевих ЗМІ, минулого року вибух на вугільній шахті в північному місті Дамган забрав життя шістьох людей, це також сталося, ймовірно, в результаті викиду метану.
У травні 2021 року двоє шахтарів загинули під час обвалу на тій же ділянці, повідомляли тоді місцеві ЗМІ.
Через вибух у 2017 році загинули 43 шахтарів у місті Азад Шахр на півночі Ірану, що викликало хвилю критики влади.
Причиною нещасних випадків часто називають низькі стандарти безпеки й неналежні служби екстреної допомоги в шахтах.
Окрім нафти, Іран багатий різноманітними корисними копалинами. Країна щорічно використовує приблизно 3,5 мільйона тонн вугілля, але видобуває на своїх шахтах лише близько 1,8 мільйона тонн на рік. Решта – імпортується. Вугілля часто використовується як паливо для металургійних заводів Ірану.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Іран: десятки гірників заблоковані через вибух на шахті