Представники американської розвідки заявили 19 серпня, що Іран несе відповідальність за хакерське втручання у внутрішнє листування команди кандидата в президенти від Республіканської партії США Дональда Трампа та намагався зламати сервери штабу Камали Гарріс.
«Ми спостерігаємо все більш агресивну діяльність Ірану протягом цього виборчого періоду, зокрема, операції впливу на американську громадськість і кібер-операції, спрямовані на президентські кампанії», – йдеться в заяві, оприлюдненій ФБР, Офісом директора національної розвідки і Агентством з кібербезпеки і безпеки інфраструктури.
Місія Ірану в ООН заперечила ці звинувачення як «необґрунтовані і позбавлені будь-якої підстави», заявивши, що Іран не мав ані мотиву, ані наміру втручатися у вибори.
Заява ФБР була оприлюднена на тлі значної напруженості між Вашингтоном і Тегераном, оскільки США сподіваються зупинити або обмежити загрозу удару у відповідь по Ізраїлю через вбивство лідера «Хамасу» Ісмаїла Ханії в Ірані. Крім того, минулого місяця в результаті ізраїльського удару було вбито вищого командира «Хезболли».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Іран відкинув заклики Заходу відмовитися від погроз Ізраїлю10 серпня виборчий штаб Дональда Трампа, заявив, що його комп’ютери атакували хакери, в результаті чого у відкритому доступі опинилися секретні матеріали.
Кампанія Трампа припустила, що до зламу причетні іранські хакери. Штаб не надав конкретних доказів причетності Ірану, але ця заява з’явилася через день після того, як компанія Microsoft опублікувала звіт із детальним описом спроб іноземних агентів втрутитися в американську виборчу кампанію в 2024 році.
Microsoft повідомив, що іранські хакери й боти активно діють проти обох кандидатів у президенти, щоб розпалити в суспільстві соціальну ворожнечу, посіяти хаос і дестабілізувати американську політичну систему перед майбутніми виборами.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Блінкен каже, що Ізраїль погоджується на пропозицію про припинення вогню, яку підтримують США, і закликає «Хамас» також це зробитиПід час президентства Трампа відносини між США й Іраном серйозно загострилися. Після вбивства 2020 року військовими США командувача Корпусом вартових ісламської революції Касема Сулеймані Тегеран пообіцяв помститися Сполученим Штатам.
13 липня на Трампа був скоєний замах. У колишнього президента на мітингу в Пенсільванії вистрілив 20-річний місцевий житель Томас Меттью Крукс. Його застрелили співробітники Секретної служби, яка опікується охороною перших осіб США. Трамп зазнав поранення вуха.
Після замаху американські ЗМІ повідомили, що Вашингтон отримав розвіддані, які свідчать про змову Ірану для вбивства Трампа. Джерела телеканалу CNN зазначали, що ознак причетності Крукса до можливої змови не було. При цьому про мотиви того, хто стріляв, невідомі досі.
Президентські вибори у США заплановані на листопад 2024 року.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ФБР заявляє, що розслідує злам електронної пошти штабу Трампа, в якому звинуватили Іран