Тегеран передав Росії два супутники іранського виробництва для запуску на орбіту, повідомляє інформаційне агентство Tasnim, яке пов’язане з іранським Корпусом вартових ісламської революції (КВІР).
У повідомленні від 12 жовтня йдеться, що супутники були «розроблені приватною компанією», але це свідчить про «тісну співпрацю» Москви і Тегерана в технічній, науковій і військовій сферах.
У звіті йде мова про те, що супутник Kowsar призначений для точного землеробства і картографування, а Hodhod – це супутник зв’язку, пов’язаний з Інтернетом. Дата запуску не вказана.
Росія вже відправляла іранські супутники на орбіту у лютому 2022 року, що викликало занепокоєння Вашингтона.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Голова МІ-5: спецслужби РФ прагнуть влаштувати хаос у Британії і ЄвропіУ повідомленні Washington Post із посиланням на анонімних представників західних розвідок стверджувалося, що Росія «планує використовувати супутник протягом декількох місяців або довше, щоб допомогти своїм військовим зусиллям в Україні, перш ніж дозволити Ірану взяти його під свій контроль». Іран заперечив ці звинувачення і заявив, що «завжди зберігатиме контроль над апаратом».
З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну Росія та Іран посилили військову співпрацю. Раніше США заявляли, що Іран передав Росії балістичні ракети. У червні президент Росії Володимир Путін заявив про готовність Росії постачати сучасну далекобійну зброю країнам, які протистоять Заходу.
«Яхонт» вважається однією з найдосконаліших протикорабельних ракет у світі. Вона летить на надзвуковій швидкості і здатна «ковзати» поверхнею моря, що ускладнює її перехоплення.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як можлива повномасштабна ізраїльсько-іранська війна вплине на світову економіку?