Примусовий військовий призов на території анексованого Криму – це порушення міжнародного гуманітарного права з боку Росії, заявляє Служба зовнішніх зв’язків Євросоюзу.
Як нагадують у службі, Росія здійснює примусове залучення мешканців нелегально анексованого Криму та Севастополя до служби в російській армії.
«Це порушення міжнародного гуманітарного права. Російська Федерація обмежена вимогами міжнародного права та зобов’язана забезпечити захист прав людини на півострові», – йдеться в заяві.
Читайте також: «Глава» окупованої Керчі поскаржився, що містяни уникають призову до російської армії
Зовнішньополітична служба ЄС нагадує, що блок не визнає анексію Криму Росією і «лишається непохитним у підтримці незалежності України, її суверенітету, територіальної цілісності в межах її міжнародно визнаних кордонів».
Раніше з вимогою до Москви скасувати весняний призов жителів анексованого Криму в російську армію виступило Міністерство закордонних справ України.
Член Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов восени 2019 року повідомив в ефірі проекту Радіо Свобода Радіо Крим.Реалії, що з 2014 року в російську армію призвали 18,9 тисячі кримчан.
Київ вимагає від Росії припинити призов до збройних сил жителів анексованого Криму. Прокуратура АРК просить кримчан звертатися телефоном або електронною поштою в разі отримання повісток для проходження служби в російській армії.
Your browser doesn’t support HTML5
У березні 2014 року Росія анексувала український півострів Крим. Міжнародні організації визнали анексію Криму незаконною і засудили дії Росії, країни Заходу запровадили проти неї економічні санкції. Кремль заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».
Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.