Європейський парламент 24 жовтня ухвалив резолюцію, яка засуджує порушення прав людини в Азербайджані.
Євродепутати «рішуче засуджують тривалі репресії режиму Азербайджану всередині країни та за кордоном проти активістів, журналістів, лідерів опозиції та інших, в тому числі громадян ЄС». Вони вказують на те, що ці утиски значно посилилися напередодні прийдешньої 29-ї Кліматичної конференції ООН (COP29). Вона має відбутися в Баку з 11 по 22 листопада.
На думку євродепутатів, порушення прав людини в Азербайджані несумісні з проведенням конференції. Вони закликають лідерів ЄС, у тому числі президентку Європейської комісії Урсулу фон дер Ляєн, використати цю подію, щоб звернути увагу на ситуацію в цій країні.
«Парламент також закликає уряд у Баку припинити всі форми репресій в Азербайджані та за його межами, звільнити всіх безпідставно затриманих осіб і зняти всі політично мотивовані звинувачення», – йдеться в пресрелізі.
Читайте також: В ЄС зріс імпорт російського скрапленого газу, країни-члени вимагають його відстежувати
Члени парламенту ЄС закликали знизити залежність блоку від експорту газу з Азербайджану і попросили Єврокомісію призупинити дію Меморандуму про взаєморозуміння від 2022 року щодо стратегічного партнерства у сфері енергетики між ЄС та Азербайджаном.
«Враховуючи тривалі порушення прав людини та побоювання, що збільшення газового імпорту з Азербайджану до ЄС може компенсуватися, своєю чергою, експортом Баку російського газу, євродепутати закликали припинити залежність ЄС від експорту газу з Азербайджану», – повідомляє парламент.
На думку депутатів, будь-яке подальше партнерство між ЄС та Азербайджаном має залежати від звільнення Баку політичних в’язнів, впровадження правових реформ, покращення загальної ситуації з правами людини в країні, а готовності до мирних переговорів із сусідньою Вірменією.
На початку жовтня у Франції помер азербайджанський політичний емігрант Відаді Іскендерлі, на якого був скоєний ножовий напад.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Amnesty International вимагає від Азербайджану звільнити критиків влади