У виробництві російських БПЛА «Молния» та «Феникс» використовуються компоненти виробництва Китаю та країн Заходу, зокрема, Швейцарії, США та Нідерландів, повідомило 10 грудня Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
«Молния» – ударний безпілотний літальний апарат літакового типу, що запускається зі спеціальної катапульти та наводиться на ціль оператором, як FPV-дрон. БПЛА має дальність польоту до 40 кілометрів та бойову частину до 5 кілограмів, що в десять разів менше за «Шахед», пояснюють у ГУР.
Безпілотник, за даними розвідки, має маркування електродвигуна, польотного контролеру, камери та більшості електронних компонентів відповідає китайським виробникам.
«Проте, китайські польотні контролери, як і багато інших плат різноманітної російської зброї, працюють на мікроконтролерах з маркуванням швейцарського виробника STMicroelectronics. Окрім цього, в платі управління двигуном використовуються перетворювачі з маркуванням американського виробника Vishay та конденсатори японського Rubycon», – йжеться у повідомленні.
«Феникс» – розвідувальний БПЛА, який містить компоненти з маркуванням виробників з пʼяти країн – США, Швейцарії, КНР, Нідерландів та Тайваню. Найбільше – сім компонентів – мають маркування того ж STMicroelectronics зі штаб-квартирою в Швейцарії та виробництвом в девʼяти країнах на трьох континентах світу, вважають у розвідці.
Раніше президент України Володимир Зеленський повідомляв, що у кожному з 188 російських безпілотників, які атакували Україну 26 листопада, було 85 іноземних компонентів.
У липні Київський науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції повідомив, що ракети та безпілотники, які Росія застосовує для щоденних атак України, містять компоненти, виготовлені у понад 20 країнах світу.
Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну США та інші західні країни запровадили проти РФ низку санкцій, спрямованих на зниження здатності Москви вести війну, перекривши доступ до західних технологій. Однак Росія продовжує знаходити способи для обходу санкцій, їй вдається отримувати іноземні компоненти, а в російській зброї все ще знаходять західні компоненти.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ракети та безпілотники, якими РФ атакує Україну, містять компоненти з понад 20 країн – Інститут експертиз