Центрвиборчком Грузії закликав прокуратуру розпочати розслідування заяв щодо фальсифікації виборів. У ЦВК заявляють, що готові співпрацювати зі слідством та надати необхідну інформацію слідству
«Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, а також представники деяких політичних партій, які беруть участь у виборах, безпідставно нападають на ЦВК і необґрунтованими звинуваченнями намагаються завдати шкоди репутації відомства», – йдеться у заяві.
При цьому зазначаються позитивні оцінки організації виборів з боку БДІПЛ/ОБСЄ. Також Центрвиборчком зазначає, що аудит електронних систем голосування проводила американська компанія, яка не виявила жодних недоліків.
Центрвиборчком заявляє, що оцінка масштабної кампанії нападок виходить за межі компетенції комісії, оскільки необхідно провести складне та об’єктивне розслідування, тому просить прокуратуру підключитися до цього питання.
Напередодні Центральна виборча комісія Грузії оголосила про перерахунок бюлетенів з парламентських виборів на п’яти дільницях у кожному виборчому окрузі. Ділянки для перерахунку були обрані шляхом жеребкування. Перерахунок триває 29 жовтня.
Загалом стосуватиметься близько 14 відсотків усіх виборчих дільниць.
У суботу, 26 жовтня, у Грузії відбулись парламентські вибори. За даними ЦВК Грузії, «партія влади Грузинська мрія» отримала 53,93% голосів; опозиційні «Коаліція за зміни» – 11,04%, «Єдність – Національний рух» – 10,17%, «Сильна Грузія» – 8,8%, «Ґахарія за Грузію» – 7,8%.
Однак, як стверджують міжнародні спостерігачі, вибори в Грузії відбулися зі «значними порушеннями» – це суттєво поставило під загрозу демократичну цілісність виборчого процесу.
Читайте також: У Держдепі США не виключають подальших наслідків, якщо «курс грузинського уряду не зміниться»
27 жовтня президентка Грузії Саломе Зурабішвілі не визнала результатів виборів і закликала громадян до протесту. Вона заявила, що парламентські вибори були «тотально сфальсифіковані», і вона, як «незалежна інституція, не визнає ці вибори». За словами президентки, «грузинський народ став жертвою російської спецоперації».
Всі чотири опозиційні партії заявили про відмову брати участь у роботі нового парламенту. Грузинські опозиційні партії вимагають проведення повторних виборів.