Російські хакери роками стежили за урядом і великими компаніями Грузії, збираючи інформацію для потенційного саботажу критично важливої інфраструктури, пише американське видання Bloomberg, посилаючись на документи і технічні звіти, з якими ознайомилося агентство.
Шпигунська кампанія, тривала роками перед виборами 2020 року.
«Було здійснено проникнення в Міністерство закордонних справ, Міністерство фінансів, центральний банк і ключові енергетичні та телекомунікаційні провайдери. Російська розвідка отримала доступ до грузинських електроенергетичних компаній, нафтових терміналів, медіа-платформ і урядових відомств у період між 2017 і 2020 роками», – йдеться у матеріалі.
Хакери, пов’язані з Федеральною службою безпеки (ФСБ), проводили кількамісячну таємну операцію в Міністерстві закордонних справ Грузії, щоб стежити за електронною поштою високопосадовців і викопувати дані, які зберігаються в посольствах Грузії по всьому світу, свідчить один із документів.
З квітня 2020 року по січень 2021 року, згідно зі звітом мережевих журналів, хакери зосередилися на крадіжці даних семи грузинських посадовців, включаючи нинішнього заступника міністра закордонних справ і її послів у США та ЄС.
Влада Грузії була поінформована західними колегами про деякі російські хакерські атаки. Але незрозуміло, чи вжили вони якихось заходів, пише Bloomberg.
У ГРУ і ФСБ не відповіли виданню на прохання про коментарі.
У лютому минулого року у доповіді «Туман війни», опублікованій групою аналізу загроз Google повідомили, що п’ять пов’язаних з російською владою хакерських угруповань, частина з яких співпрацює з ГРУ та ФСБ, влаштовують атаки на Україну та країни НАТО. Однією з головних стратегій цих угруповань хакерів фахівці називають фішинг. Найчастіше хакери атакують пошту Gmail, а також поштові сервіси різних урядових установ – Міноборони, МЗС та інших.
Раніше повідомлялося, що влада США та Великобританії ввела санкції проти сімох громадян РФ, підозрюваних у кіберзлочинах проти американських та британських органів влади, організацій та громадян. Всі вони, за даними Мінфіну США, входили в кіберзлочинне угруповання Trickbot, яке займалося розробкою та впровадженням комп’ютерних вірусів, які використовувалися для крадіжки фінансових даних.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Хакери, пов’язані зі КНДР, намагалися отримати доступ до військових таємниць низки країн Заходу – спецслужби