ЄС заявив про солідарність з грузинським народом і закликав владу до деескалації

У Євросоюзі нагадують, що після протестів понад 400 людей були затримані, понад 300, як повідомляється, постраждали від насильства

Євросоюз заявив про свою солідарність з грузинським народом і закликав владу до деескалації.

«Ми закликаємо «Грузинську мрію» до деескалації і покласти край цій ситуації, яка має серйозні наслідки для грузинського народу. Насильство не є відповіддю на вимоги протестувальників щодо демократичного та європейського майбутнього Грузії», – йдеться у заяві, поширеній дипломатичною службою ЄС.

У Євросоюзі нагадують, що після протестів понад 400 людей були затримані, понад 300, як повідомляється, постраждали від насильства та жорстокого поводження.

Брюссель засуджує ці репресивні дії проти протестувальників, представників ЗМІ та лідерів опозиції та закликає до негайного звільнення всіх затриманих.

ЄС вимагає припинити поширене залякування, політичне переслідування, а усі заяви про катування та жорстоке поводження мають бути перевірені.
Брюссель додає, що фундаментальні права, такі як право на свободу мирних зібрань і вираження поглядів, повинні поважатися та захищатися відповідно до Конституції Грузії та міжнародних зобов’язань.

Читайте також: Лідери ЄС на саміті підтримають Україну та Молдову і засудять владу Грузії – проєкт резолюції

У Грузії з 28 листопада тривають протести. Причиною стало рішення грузинського уряду зупинити до 2028 року переговори про вступ Грузії до Євросоюзу і відмовитися від європейських грантів.

При цьому прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе підкреслив, що грузинська влада залишається вірною своїй меті і країна буде готова до вступу до ЄС до 2030 року.

Поліція застосовує для розгону протестувальників водомети і сльозогінний газ, є затримані. Кобахідзе звинуватив в організації протестів опозицію і неурядові організації.

Руставелі. Історія грузинської «дороги протесту» у фото