Грузія: у Тбілісі поліція знову намагалася розігнати демонстрантів водометами і сльозогінним газом

Акція протесту проти рішення уряду призупинити переговори про вступ до Європейського Союзу, Тбілісі, Грузія, 2 грудня 2024 року

Поліція знову розганяла тисячі демонстрантів у Тбілісі під час протестів через плани уряду Грузії призупинити переговори про вступ до ЄС до 2028 року.

Протестувальники продовжували акцію навіть попри хмари сльозогінного газу, випущеного на вулиці у ніч проти 3 грудня.

Поліція в Тбілісі застосувала подібну тактику напередодні ввечері, щоб запобігти протесту біля парламенту, і провела десятки арештів. Журналісти грузинської служби Радіо Свобода повідомили, що поліція заарештувала і побила кількох демонстрантів після того, як їх розігнали близько 2 години ночі 2 грудня.

За повідомленням проєкту Радіо Свобода «Ехо Кавказу», ввечері 2 грудня в Тбілісі знову перекритий центральний проспект Руставелі, протестувальники скандують: «Раби, раби!» На знак протесту вони били залізною огорожею парламенту, після чого поліцейські використали проти демонстрантів водометний автомобіль.

МВС Грузії вже зробило заяву, в якій наголошується, що з початку мітингу біля парламенту спостерігалися незаконні форми протесту, які шкодять інфраструктурі на місцях. Демонстранти, за даними силовиків, приносять різні небезпечні предмети, які можуть бути використані для насильницьких дій, як і впродовж минулих днів.

Грузинські сили безпеки щодня застосовують сльозогінний газ і водомети, щоб розігнати протестувальників. За останні дні, за даними МВС країни, затримано понад 220 громадян під час протестів у Тбілісі.

Розгін мітингу в Тбілісі: десятки постраждалих демонстрантів, журналістів та силовиків (фотогалерея)

Протести розпочалися у Тбілісі та містах Грузії 28 листопада після того, як уряд вирішив відмовитися від процесу переговорів із Євросоюзом про членство до кінця 2028 року, а також відмовитися від бюджетних грантів ЄС до того моменту. Незважаючи на це, у «Грузинській мрії» продовжують стверджувати, що їхньою метою залишається вступ Грузії до Євросоюзу до 2030 року.

Протестувальники звинувачують уряд у зупинці процесу євроінтеграції та вимагають нових парламентських виборів.

Раніше премʼєр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що влади країни не допускають сценарій українського Майдану. Він поклав відповідальність за насильство на проєвропейських протестних акціях у Тбілісі на європейських політиків і «агентуру».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Це повстання цілої країни». В Україні бачать паралелі Майданів із Грузією