ЄС «рішуче засуджує» насильство проти протестувальників у Грузії

При цьому зазначається, що двері до ЄС залишаються відкритими, і повернення Грузії до європейських цінностей та шляху вступу до ЄС є в руках грузинського керівництва.

Європейський союз «рішуче засуджує» насильство проти мирних протестувальників у Грузії, ці дії грузинського уряду мають прямі наслідки для відносин з блоком, йдеться у заяві верховного представника ЄС із закордонних справ Каї Каллас.

«Грузинська влада повинна поважати право на свободу зібрань і свободу вираження поглядів та утримуватися від застосування сили проти мирних протестувальників, політиків і представників ЗМІ. Усі акти насильства мають бути розслідувані, а винні притягнуті до відповідальності», – йдеться у заяві.

При цьому зазначається, що двері до ЄС залишаються відкритими, і повернення Грузії до європейських цінностей та шляху вступу до ЄС є в руках грузинського керівництва.

Брюссель висловив жаль щодо заяви прем’єр-міністра Іраклії Кобахідзе про рішення «Грузинської мрії» не продовжувати переговори про вступ до ЄС та відмову від фінансової підтримки ЄС до 2028 року.

У ЄС розцінюють цю заяву як відхід від політики всіх попередніх грузинських урядів та європейських прагнень більшості грузинського народу, закріплених у Конституції Грузії.

Євросоюз нагадує, що курс дій грузинської влади та відступ від демократії призвели до фактичної зупинки процесу вступу до ЄС вже в червні цього року, а фінансова допомога від ЄС, яка безпосередньо йде на користь грузинській владі, наразі призупинена.


Протести розпочалися у Тбілісі та містах Грузії 28 листопада після того, як уряд вирішив відмовитися від процесу переговорів із Євросоюзом про членство до кінця 2028 року, а також відмовитися від бюджетних грантів ЄС до того моменту. Незважаючи на це, у «Грузинській мрії» продовжують стверджувати, що їхньою метою залишається вступ Грузії до Євросоюзу до 2030 року.

Протестувальники звинувачують уряд у зупинці процесу євроінтеграції та вимагають нових парламентських виборів.

Грузинські сили безпеки застосували сльозогінний газ і водомети, щоб розігнати протестувальників.

Міністерство охорони здоров’я раніше повідомило, що за ніч з 30 листопада на 1 грудня 44 людини зазнали поранень. За даними влади, за останні три дні було заарештовано понад 100 людей.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Спецназ і водомети проти мітингувальників у Тбілісі: за чиїм сценарієм діє грузинська влада?