У столиці Грузії Тбілісі відбувається акція протесту «Ми – Європа!». На проспекті Руставелі перед парламентом Грузії зібралися активісти, політики і громадяни, які вважають, що вибори 26 жовтня були сфальсифіковані, повідомляє проєкт Радіо Свобода «Ехо Кавказу».
Присутні тримають прапори Грузії та ЄС і плакати з написами: «Грузія голосує за ЄС», «Санкції – Бідзіні!» та інші.
Присутні чекають на виступи представників європейської делегації, які протягом дня проводили зустрічі з президенткою Грузії, представниками опозиції, неурядовими організаціями. На акцію вже прибули голови комітетів із зовнішніх відносин парламентів Німеччини, Фінляндії, Швеції, Франції, Литви, Латвії, Естонії та Польщі.
До акції долучилась і шведська екоактивістка Грета Тунберг із соратниками. Раніше вони протестували в Пушкінському сквері на майдані Свободи проти конференції ООН зі зміни клімату, яка проходить в Баку.
«Грузія заслуговує на чесні та демократичні вибори. Це так просто», – заявила Тунберг.
Протест відбувається на тлі заяви прем’єра Грузії Іраклія Кобахідзе про те, що партія «Грузинська мрія» не виключає скасування опозиційних партій у Грузії, які не визнають підсумків виборів 26 жовтня та «йдуть проти конституційного ладу».
Проєкт Радіо Свобода «Ехо Кавказу» зазначає, що депутати з Німеччини, Фінляндії, Швеції, Франції, Литви, Латвії, Естонії та Польщі прибули до Тбілісі, щоб обговорити жовтневі вибори, повідомлення про масові порушення, перебіг розслідувань і поточну ситуацію. У правлячій партії назвали візит «заангажованим» і зустрічатися з євродепутатами відмовилися.
Протест у Тбілісі відбувся після того, як суд у Ґорі 6 листопада відхилив петицію спостерігачів за виборами, які вимагали анулювати результати на кількох виборчих дільницях у місті, де під час парламентських виборів 26 жовтня спостерігалися порушення конфіденційності голосування.
Коаліція моніторингових організацій, відома як «Мій голос», подала до Ґорійського суду петицію проти Центральної виборчої комісії із закликом скасувати результати голосування на 14 виборчих дільницях міста, де були задокументовані порушення.
За словами спостерігачів «Мого голосу», на 1131 дільниці було зафіксовано понад 900 випадків порушень виборчого порядку. Але головуюча суддя Ніно Гогатішвілі відмовилася задовольнити клопотання після п’ятигодинного слухання. Це спонукало представників «Мого голосу» заявити, що вони оскаржуватимуть рішення в апеляційному суді.
Опозиційні лідери Грузії стверджують, що результати були сфальсифіковані. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі й міжнародні спостерігачі, включаючи ОБСЄ, також висловили стурбованість, відзначаючи випадки залякування виборців, підкуп голосів й інші порушення, які свідчать, зокрема, про «демократичний регрес» у країні. На тлі цих звинувачень Європейський союз і США закликали до ретельного розслідування порушень на виборах.
Всі чотири опозиційні партії заявили про відмову брати участь у роботі нового парламенту.
Владна партія «Грузинська мрія» заперечує фальсифікацію виборів і звинувачує опозиційні партії й неурядові організації у цілеспрямованій кампанії наклепу й дезінформації.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Опозиція Грузії анонсувала мітинг біля парламенту через фальсифікації виборів