Грузія: суд відправив лідера однієї з опозиційних партій під арешт на 12 діб

Ніка Гварамія називає висунуте йому звинувачення «смішним». За словами опозиціонера, він намагався реалізувати своє право в офісі, де його заарештували, і не ображав поліцію

Лідера грузинської партії «Коаліції за зміни» Ніку Гварамію ув’язнили на 12 діб – його звинувачують за статтями Кодексу про адміністративні правопорушення, які передбачають дрібне хуліганство та непокору законним вимогам співробітника поліції. Про це повідомляє проєкт Радіо Свобода «Ехо Кавказу».

Гварамію затримали 4 грудня. 6 грудня політика перевели зі слідчого ізолятора Марнеулі до Тбіліського міського суду без сповіщення адвокатів. Суддя розпочав засідання без правозахисника та тимчасово зупинив процес, коли сам Гварамія попросив адвоката. Після годинної перерви процес поновився.

Читайте також: МВС Грузії заявило про кримінальні справи щодо понад 20 людей у зв’язку з протестами

На судовому засіданні Гварамія заявив:

«Я прийшов до офісу своєї партії, де проходив обшук, і як адвокат попросив бути присутнім на процесі обшуку. Не знаю, за якими юридичними аргументами мені не дозволили цього».

Гварамія називає висунуте йому звинувачення «смішним». За словами опозиціонера, він намагався реалізувати своє право в офісі, де його заарештували, і не ображав поліцію: «я грузин, і коли мене лають, я відповідаю».

Засновника телекомпанії «Мтаварі» та опозиційної партії «Ахалі», лідера «Коаліції за зміни» Ніка Гварамія поліція затримала біля офісу його союзників – партій «Гірчі – більше свободи» та «Дроа» – після того, як представники МВС провели там обшук.

Читайте також: У Грузії проводять обшуки в помешканнях ексміністра оборони

Напередодні грузинська опозиція висунула вимоги до влади, серед яких – звільнення всіх затриманих під час акцій та закриття справ проти них, а також нові парламентські вибори.

У Грузії з 28 листопада тривають протести. Причиною стало рішення грузинського парламенту зупинити до 2028 року переговори про вступ Грузії до Євросоюзу і відмовитися від європейських грантів.

При цьому прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе підкреслив, що грузинська влада залишається вірною своїй меті і країна буде готова до вступу до ЄС до 2030 року. Кобахідзе звинуватив в організації протестів опозицію і неурядові організації.

Поліція застосовує для розгону протестувальників водомети і сльозогінний газ. Затримано загалом близько 300 людей.

Your browser doesn’t support HTML5

Як буде розвиватися ситуація в Грузії далі? Чотири можливі сценарії: від позачергових виборів до масових протестів (відео експлейнер)