У Гонконгу ввечері 1 липня сотні протестувальників зайняли зал засідань головного законодавчого органу, Законодавчої ради. Протести відбуваються в день 22-ої річниці повернення цієї колишньої британської колонії Китаю.
Невдоволення протестувальників викликала спроба уряду ухвалити закон, який дозволив би екстрадицію жителів Гонконгу до материкового Китаю. Уряд призупинив зміни до законодавства на невизначений термін, але масові протести, що почалися три тижні тому, продовжуються.
На відео з місця події видно демонстрантів, багато з яких мають на собі каски і протигази, що заходять у будівлю Законодавчої ради, знищуючи картини і розмальовуючи стіни.
За повідомленнями, поліція не чинила опору протестувальникам.
Влада Гонконгу виступила із заявою, в якій назвала протестувальників «заколотниками» і закликала їх відмовитися від насильства.
Структура «одна країна, дві системи» в Китаї передбачає, що Гонконгу гарантоване право зберігати власні соціальні, правові та політичні системи впродовж 50 років після завершення британського правління в 1997 році. Однак владна Комуністична партія Китаю все частіше відступає від угоди, запроваджуючи непопулярні правові зміни.
Your browser doesn’t support HTML5
Наразі Гонконг має угоду про екстрадицію лише з 20-ма країнами. Якщо законопроект ухвалять, влада зможе видавати жителів Гонконгу навіть урядам, з якими у автономії таких договорів немає, – з материковим Китаєм, Тайванем, Макао.
Прихильники законопроекту кажуть, що завдяки йому автономія перестане бути «притулком для злочинців». Противники вважають, що поправки можуть позбавити Гонконг частини автономії, призвести до переслідування політичних опонентів і не гарантуватимуть цілковитого дотримання прав підозрюваних у злочинах.