Суд у Росії проведе нове засідання у справі кореспондента американського видання The Wall Street Journal Евана Гершковича, звинуваченого в РФ у шпигунстві, 13 серпня. Про це повідомили у суді в Єкатеринбурзі, який 26 червня в закритому режимі почав розглядати справу журналіста по суті.
Посольство США в Москві, представникам якого надали короткий доступ на слухання, заявило, що російська влада не надала ніяких доказів на підтвердження звинувачень, і закликало РФ негайно звільнити Гершковича і припинити використовувати громадян США як важелі для досягнення політичних цілей.
«Ми говоримо про те, що Кремль використовує американських громадян для досягнення своїх політичних цілей. Росія повинна припинити використовувати таких людей, як Еван Гершкович або [колишній морський піхотинець США] Пол Вілан, для торгу. Вони обидва повинні бути негайно звільнені», – йдеться в заяві.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Росії за 5 років засудили чи арештували щонайменше 26 журналістів – «Верстка»Ніяких ЗМІ, друзів або членів родини не допустили до процесу.
Гершковичу загрожує до 20 років ув’язнення, якщо його визнають винним.
Раніше Генпрокуратура Росії затвердила обвинувальний висновок у кримінальній справі журналіста. Попереднє слідство вело слідче управління ФСБ.
За версією слідства, в березні 2023 року Гершкович «за завданням ЦРУ» нібито збирав у Свердловській області секретну інформацію про діяльність підприємства «НВК «Уралвагонзавод» із випуску й ремонту військової техніки.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Рік увʼязнення Гершковича і заяви Путіна про Україну. Що спільне у цьому?Евана Гершковича затримали в Єкатеринбурзі 30 березня 2023 року.
Він і The Wall Street Journal відкидають висунуті звинувачення. Видання неодноразово вимагало негайного звільнення журналіста. Білий дім називав звинувачення «сміховинними», а президент Байден характеризував затримання журналіста як «абсолютно незаконне».
Гершкович став першим американським журналістом, заарештованим за звинуваченнями в шпигунстві в Росії з часів Холодної війни.
Гершкович є одним із двох американських репортерів, яких зараз утримує російська влада. Інша – Алсу Курмашева, журналістка Радіо Свобода, яка має подвійне американсько-російське громадянство.
Радіо Свобода і уряд США стверджують, що арешт Курмашевої є помстою за її роботу журналісткою Радіо Свобода у Празі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія: суд залишив під вартою журналістку Радіо Свобода Курмашеву