Протягом доби на фронті зафіксовано 57 бойових зіткнень. На Бахмутському напрямку Збройні сили України відбили понад 20 атак російських військ в районах населених пунктів Білогорівка, Верхньокам’янка Луганської області; Спірне, Часів Яр, Іванівське, Ступочки, Кліщіївка, Андріївка Донецької області, йдеться у вечірньому зведенні Генштабу 4 квітня.
«Загалом, ворог завдав 2 ракетних та 61 авіаційний удар, здійснив 49 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах», – повідомляє штаб.
На Новопавлівському напрямку ЗСУ продовжують стримувати війська РФ в районах населених пунктів Красногорівка, Георгіївка, Костянтинівка, Новомихайлівка, Велика Новосілка та Урожайне, де Росія, за підтримки авіації, 19 разів намагався прорвати оборону українських військ.
На Херсонському напрямку війська РФ здійснили пʼять атак на позиції ЗСУ в районі населеного пункту Кринки Херсонської області.
«Підрозділами ракетних військ завдано ураження по району зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, двох артилерійських системах, радіолокаційній станції, станції РЕБ та двох засобах ППО противника», – йдеться у зведенні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Великий ризик»: чим загрожує можливий наступ РФ улітку?Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що провів засідання Ставки верховного головнокомандувача, де заслухав «результати стабілізаційних дій, завдяки яким вдалося зупинити просування російських окупантів. Дані розвідок про подальші плани ворога та наші дії у відповідь».
За даними Генштабу ЗСУ, російські війська атакують практично на всіх напрямках фронту, найінтенсивніше – на Новопавлівському.
Раніше аналітики ISW припускали, що російське командування може зосередити свою прогнозовану наступальну операцію наприкінці весни-влітку 2024 року на заході Донецької області, сподіваючись використати стійке, але незначне просування російських сил у цьому секторі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Найгірше – не російські резерви»: командир екіпажу БПЛА про штурми Часового Яру військами РФ