Міністерство фінансів США 21 листопада запровадило новий пакет санкції проти фізичних та юридичних осіб російського банківського сектору в рамках виконання зобовʼязань, взятих на себе лідерами G7, щодо обмеження використання Росією міжнародної фінансової системи для продовження її війни проти України, йдеться на сайті відомства.
До санкційного списку потрапили «Газпромбанку», понад 50 російських банків, повʼязаних з міжнародною фінансовою системою, понад 40 російських реєстраторів цінних паперів та 15 російських фінансових чиновників.
«Сьогоднішні санкції, спрямовані проти найбільшого російського банку, що залишився поза санкціями, а також проти десятків інших фінансових установ і посадових осіб в Росії, ще більше послаблять російську військову машину. Ці широкомасштабні дії ускладнять для Кремля можливість ухилятися від санкцій США, а також фінансувати і оснащувати свою армію», – заявила міністрка фінансів США Джанет Єллен.
Управління контролю за іноземними активами визначило Акціонерне товариство «Газпромбанк» разом з його шістьма іноземними дочірніми компаніями каналом, через який Росія закуповує військову техніку для ведення війни проти України. Російський уряд також використовує «Газпромбанк» для виплат своїм солдатам, у тому числі бойових премій, а також для виплати компенсацій сімʼям російських солдатів, які загинули під час війни проти України, йдеться у повідомленні.
Раніше проєкт Радіо Свобода «Схеми» повідомляв, що через «Газпромбанк» Міністерство оборони Російської Федерації виплачує зарплатню та «бойові доплати» російським військовим, які ведуть агресивну війну проти України. Журналістам вдалось встановити військовослужбовців з різних військових частин РФ, які отримують в «Газпромбанку» гроші за участь у бойових діях на території України та довести системність цієї співпраці банку з командуванням російської армії.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Газпромбанк»: зарплата для «бучанських різників»Також «Схем» оприлюднили докази співпраці «Газпромбанку» з командуванням російської армії. Йдеться про виплату грошей через цей банк солдатам 64-тої окремої мотострілецької бригади Сухопутних військ РФ, більше відомої як «бучанські різники». Українська влада вважає військових цієї бригади причетними до масових вбивств у Бучі.
Окрім «Газпромбанку», під дію санкцій потрапили також «БКС-банк», «ДОМ. РФ», «Братський народний банк», банк «Кремльовський», банк «Центрокредит» і низка інших кредитних організацій.
Загалом США запровадили санкції проти понад 50 малих та середніх російських банків, які РФ використовує для оплати імпорту технологій та обладнання.
Серед фізичних осіб під санкції потрапили перші заступники голови Центробанку РФ Володимир Чистюхін і Дмитро Тулін і очільниця департаменту національної платіжної системи Центробанку Алла Бакіна.
Загалом під санкції Мінфіну США потрапили понад 300 фізичних осіб та організацій у Росії та інших країнах світу. Держдепартамент США ввів санкції проти понад 100 юридичних та фізичних осіб, які беруть участь у розвитку експортного потенціалу Росії
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія платить солдатам за війну в Україні через «Газпромбанк». Він досі не під санкціями Заходу (розслідування) ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Велика Британія запровадила санкції проти Дмитра Фірташа та його дружини