Міністр енергетики України Герман Галущенко у Верховній Раді мав суперечку з народною депутаткою від фракції «Голос» Інною Совсун. Пізніше вона у соцмережах заявила про реєстрацію постанови щодо звільнення Галущенка з посади міністра. Про це також повідомив її колега по фракції Ярослав Железняк.
Під час години запитань до уряду в Раді Інна Совсун звернулася до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.
«У відповіді про третій і четвертий блок ХАЕС ви сказали про те, що це узгоджено з американцями, з Westinghouse, я вам хочу сказати, що ми як члени комітету отримали повідомлення від представників делегації Єврокомісії і від представників американського посольства, які стурбовані тим, що в публічному просторі з'являється інформація, що начебто і одні, і другі підтримують цей проєкт. Насправді такої підтримки немає. Вони хотіли би надалі уникнути таких маніпуляцій», – сказала вона.
Міністр енергетики Герман Галущенко додав, що третій і четвертий блоки ХАЕС будуть працювати на американському паливі.
«А стосовно позиції клерків середнього звена представництва Єврокомісії, Інно, мені дуже шкода, що ви бігаєте по посольствах і поливаєте брудом нашу енергетику і нашу державу. І хочу…», – сказав він.
Далі нерозбірливі фрази Совсун та Галущенка (наведено зі стенограми засідання).
Після цього народна депутатка заявила про реєстрацію постанови про відставку міністра. Наразі її не оприлюднили на сайті Ради.
«Сьогоднішня ситуація – свідчення, що Галущенко більше не може навіть вдавати адекватність та професійну придатність. Тепер він просто кидається на людей, грубіянить і спалює мости з міжнародними партнерами. Я йому нагадала, що кілька місяців тому Верховна Рада викликала Галущенка доповісти про корупцію в Міненерго. Він досі не з'явився. Наша фракція вимагає, щоб Галущенко прийшов з доповіддю, інакше ми будемо блокувати трибуну», – написала вона у фейсбуці.
За її словами, фракція «Голос» також вимагає, щоб наступне засідання Верховної Ради почалося з доповіді Галущенка про корупцію в міністерстві, відповідно до рішення парламенту.
Галущенко наразі не коментував цю заяву. Водночас міністерство оприлюднило повідомлення про те, що заява міністра не стосується слів посла ЄС в Україні.
«На жаль, питання будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС стало предметом маніпуляції, у тому числі зі сторони окремих опозиційних депутатів Верховної Ради та експертів. Зокрема, в рамках відповідних публічних обговорень було використано приватне листування дипломатів середньої ланки, не уповноважених на висловлення офіційної позиції ЄС чи держав-членів. Саме про це листування говорив міністр у своїй доповіді», – йдеться в повідомленні прессллужби відомства.
У Міненерго зауважили, що глава представництва ЄС Катарина Матернова надала відповідні розʼяснення, про що і зазначив міністр Герман Галущенко під час засідання.
«Питання в тому, що насправді немає в ЄС єдиного підходу до розвитку атомної енергетики…Тому не може бути єдиної позиції ЄС щодо розвитку атомної енергетики, і, зокрема, будівництва наших блоків. І це відповідним чином було анонсовано представником ЄС в Україні Катаріною Матерновою, яка про це і сказала, що ЄС не коментує питання добудови блоків, тому що це не питання…», – сказав міністр у Раді.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: На Хмельницьку АЕС завезли перші партії ядерного палива Westinghous – «Енергоатом»