Якби адміністрації президента США не було що запропонувати Україні, вони б не скликали засідання Контактної групи з питань оборони у форматі «Рамштайн», сказала Радіо Свобода очільниця місії України при НАТО Наталія Галібаренко.
«Я очікую практичних результатів за дуже простою логікою – якби американській адміністрації не було що запропонувати Україні, вони б не скликали «Рамштайн». Це не тільки політичне питання для того, щоб подякувати, попрощатися з нинішньою адміністрацією. Але це також для американців питання того, що вони закривають певним чином ті домовленості, ті обіцянки, які вони надавали», – наголошує дипломатка.
Раніше у Міністерстві оборони США повідомили, що під час 25-го засідання Контактної групи на авіабазі Рамштайн у Німеччині складуть план обороноздатності України. Зокрема, лідерам коаліцій з 50 країн потрібно буде схвалити дорожні карти, які сформулюють потреби та цілі українських військово-повітряних сил, бронетехніки, артилерії, розмінування, безпілотників, інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони, інформаційних технологій і безпеки на морі до 2027 року.
Напередодні міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін вирушив з Вашингтона до Німеччини, де 9 січня він проведе засідання у форматі «Рамштайн». Це буде його останнє засідання на посаді очільника Пентагону.
Очікується, що у зустрічі візьме участь український президент Володимир Зеленський.
Засідання «Рамштайну», яке мало відбутися в жовтні 2024 року і в якому мали взяти участь президенти України Володимир Зеленський і США Джо Байден, відклали після того, як Байден скасував свою подорож до Німеччини через ураган «Мілтон» у Сполучених Штатах.
Український президент повідомляв, що під час 25-ї зустрічі у форматі «Рамштайн» Україна надасть свій «план перемоги» усім партнерам.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Останній «Рамштайн»? Що чекає на ключовий формат підтримки України ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Пентагон: на засіданні «Рамштайну» складуть план обороноздатності України до 2027 року