Звинувачення Росією Головного управління розвідки Міністерства оборони України у причетності до нібито диверсії на газогоні в окупованому Криму є провокацією, заявив у коментарі Радіо Свобода прессекретар ГУР Микола Красний.
«Стосовно заяв російської сторони щодо затримання в Криму людей та звинувачення їх та Головного управління розвідки нібито у причетності до здійснення диверсії, можу заявити, що ці повідомлення не відповідають дійсності», – сказав Красний.
За його словами, воєнна розвідка України вважає, що це – провокація.
«Це комплекс системних провокацій проти нашої держави, проти Головного управління розвідки. Вони мають на меті обґрунтувати проведення репресивних заходів проти кримських татар. По-друге, ми не виключаємо активізацію таких репресивних заходів і пошук приводів для їх проведення», – додав прессекретар ГУР.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Російські силовики проводять обшук у будинку заарештованого у «справі Нарімана Джеляла» –активісти7 вересня російська Федеральна служба безпеки заявила, що Головне управління розвідки Міністерства оборони України та Меджліс кримськотатарського народу причетні до організації диверсії, яка нібито сталася на газопроводі в окупованому Криму 23 серпня.
ФСБ заявила, що в межах розслідування заарештувала трьох підозрюваних, а виконавцям українська сторона нібито обіцяла близько 2 тисяч доларів (це 54 тисячі гривень за поточним курсом).
3-4 вересня у Криму російські силовики провели обшуки і затримали п’ятьох людей, зокрема кримськотатарського політика Нарімана Джеляла. 6 вересня підконтрольний Кремлю суд ухвалив рішення про арешт затриманих, зокрема Джеляла арештували на два місяці.
Заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар повідомляла, що затриманих російська влада пов’язує з нібито диверсією на газопроводі біля села Перевальне під Сімферополем, хоча точно невідомо, чи взагалі було пошкодження газопроводу, «факт пошкодження з інших джерел підтвердити не вдалося».
Російські силові відомства офіційно ситуацію з затриманнями в Криму в минулі вихідні досі не коментували.
В Україні затримання пов’язують, зокрема, з проведенням установчого саміту «Кримської платформи».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Мене поклали на підлогу й почали катувати». Суд у справі фрілансера Крим.Реалії Єсипенка в Сімферополі