У Тбілісі впродовж ночі відбувалися сутички поліції та демонстрантів

Поліція застосовує спецзасоби проти протестувальників, Тбілісі, Грузія, 28 листопада 2024 року

Упродовж ночі 29 листопада в столиці Грузії Тбілісі відбувалися сутички поліції з демонстрантами, які вийшли на вулиці після оголошення владної партії «Грузинська мрія» про зупинку переговорів про вступ до ЄС до 2028 року. Десятки протестувальників були затримані.

«Протестувальники стали запускати петарди. У відповідь поліція вкотре застосувала водомет. Учасників акції все далі відтісняють у бік площі Республіки», – написало видання Paper Kartuli після 3:00.

«Поліція застосувала спецзасоби на акції біля парламенту Грузії», – констатував проєкт Радіо Свобода «Ехо Кавказу».

Від дій силовиків постраждали кілька журналістів, зокрема, Гурам Рогава та Лексо Кешелашвілі.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Грузія: поліція застосувала проти мітингувальників перцевий газ і водомети

У Грузії протестувальники зібралися біля парламенту і біля центрального офісу владної партії «Грузинська мрія» в Тбілісі після того, як 28 листопада премʼєр-міністр Іраклій Кобахідзе заявив, що його уряд призупиняє переговори про вступ до ЄС до 2028 року і не прийматиме бюджетні гранти від Брюсселя.

Учасники акції заявили, що рішення уряду є зрадою інтересів країни та порушенням статті 78 Конституції Грузії, де закріплено прагнення європейської інтеграції. За їхніми словами, подібні дії ставлять під загрозу майбутнє Грузії та руйнують багаторічні зусилля зі зближення з Європою.

28 листопада через порушення під час виборів 26 жовтня депутати Європарламенту закликали ЄС суворо обмежити офіційні контакти на рівні ЄС з грузинським урядом і парламентом, чітко заявляючи, що Грузія, внаслідок нещодавно схваленого антидемократичного законодавства, в тому числі «закону про прозорість та іноземний вплив», вже фактично призупинила процес інтеграції до ЄС.

У жовтні низка європейських країн заявила, що Грузія не зможе стати членом Євросоюзу, якщо влада країни не змінить політичний курс.

Європейський союз протягом останніх місяців критично оцінює дії уряду Грузії, яка є кандидатом на вступ до блоку, та закликає її до повернення на європейський шлях. Після ухвалення Грузією закону про «іноагентів» Європейський союз тимчасово зупинив процес інтеграції країни, фінансову допомогу їй, а також відмовився від зустрічей із членами грузинського уряду.