У Грузії п’ятий день тривають протести проти відмови від євроінтеграції

Застосування водометів проти учасників проєвропейських протестів, Тбілісі, Грузія, грудень 2024 року

Перед будівлею парламенту Грузії п’ятий день поспіль триває акція протесту, тисячі людей виступають проти рішення чинної влади зупинити процес євроінтеграції країни щонайменше до кінця 2028 року.

За повідомленням проєкту Радіо Свобода «Ехо Кавказу», ввечері 2 грудня в Тбілісі знову перекритий центральний проспект Руставелі, протестувальники скандують: «Раби, раби!» На знак протесту вони били залізною огорожею парламенту, після чого поліцейські використали проти демонстрантів водометний автомобіль.

МВС Грузії вже зробило заяву, в якій наголошується, що з початку мітингу біля парламенту спостерігалися незаконні форми протесту, які шкодять інфраструктурі на місцях. Демонстранти, за даними силовиків, приносять різні небезпечні предмети, які можуть бути використані для насильницьких дій, як і впродовж минулих днів.

Відомство закликає учасників акції протестувати в рамках, дозволених законом.

Акції тривають не лише у Тбілісі, а також у Батумі, Кобулеті, Озургеті та інших містах Грузії, повідомляє SOVA. 2 грудня позначилося протестом школярів та студентів, а також представників сфери освіти, попри те, що міністр освіти закликав усіх повернутися до класів та аудиторій.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Це повстання цілої країни». В Україні бачать паралелі Майданів із Грузією

Акції протесту в Грузії розпочалися після того, як 28 листопада прем’єр-міністр Іраклі Кобахідзе заявив про паузу в переговорах про вступ до ЄС. За його словами, Тбілісі до кінця 2028 року відкладе питання про початок переговорів із Євросоюзом, а до 2030 року вже вступить до ЄС. Це рішення Кобахідзе пояснив образливим для Грузії «шантажем» із боку частини європейських політиків та бюрократів.

Заяві прем’єр-міністра передувало ухвалення резолюції Європарламенту, в якій ідеться про невизнання результатів парламентських виборів у Грузії, що відбулися 26 жовтня. Страсбург закликав провести нові вибори під міжнародним наглядом. Євродепутати також закликали ЄС запровадити персональні санкції проти лідерів владної партії «Грузинська мрія»: олігарха Бідзіни Іванішвілі, прем’єр-міністра Іраклі Кобахідзе, генерального секретаря партії та мера Тбілісі Кахабера Каладзе та інших.