У розслідуванні справи про загибель одного з керівників видання «Українська правда» Павла Шеремета за останній місяць з’явилася «ниточка», за якою йдуть «активні слідчі дії», повідомив в інтерв’ю УП генеральний прокурор Юрій Луценко.
«За останній місяць ми маємо одну ниточку, яка, можливо, приведе нас до відповіді в цьому питанні. Я тримаю це на своєму контролі. Йдуть дуже активні слідчі дії. Крапка. Більш нічого не скажу», – сказав він.
Водночас генпрокурор підтвердив, що в цій справі досі після двох років розслідування немає підозрюваних.
«У нас зараз є інформація, яка, ймовірно, виведе нас як мінімум на виконавців, а потім і на замовників. Але можливо. Підкреслюю це слово», – сказав Луценко.
Читайте також: Два роки після вбивства Павла Шеремета: 7 запитань, які потребують відповідей
Генпрокурор також пояснив, чому слідчі не вважають це вбивство терористичним актом. «Прочитайте статтю про тероризм… Вони (слідчі – ред.) вважають, що вибуховий пристрій був закладений так, щоб вразити лише одну особу… Якщо вибуховий пристрій направлений на водія і навіть теоретично не може вразити оточуючих, прокурори і слідчий вважають, що це не тероризм. Так їх вчили», – сказав він.
Журналіст Павло Шеремет був убитий 20 липня 2016 року в центрі Києва внаслідок підриву автомобіля. Українська влада кваліфікує загибель журналіста як умисне вбивство.
У лютому цього року цивільна дружина загиблого журналіста Павла Шеремета, засновниця видання «Українська правда» Олена Притула звернулася до генпрокурора із заявою, в якій просила розслідувати справу як теракт, який призвів до загибелі людини. Пізніше вона подала скаргу до суду на бездіяльність генерального прокурора Юрія Луценка у справі про вибух. Редактор видання «Українська правда» вимагає визнати її потерпілою, а вибух, який стався в центрі Києва зранку 20 липня 2016 року, терористичним актом.
Your browser doesn’t support HTML5
20 липня 2018 року перший заступник голови Національної поліції В’ячеслав Аброськін повідомив, що правоохоронці встановили людину, «яку можна ідентифікувати» і яка може бути причетною до вбивства журналіста Павла Шеремета у 2016 році.
Речник ГПУ Андрій Лисенко заявляв, що правоохоронці відпрацьовують чотири основні версії в справі про вбивство Шеремета, серед них – професійна журналістська діяльність, особисті неприязні стосунки, дестабілізація ситуації в Україні, помилка об’єктом (підірваний автомобіль належав цивільній дружині Шеремета, засновниці видання «Українська правда» Олені Притулі).
Водночас про підозру в провадженні наразі нікому не повідомляли.