Генеральна прокуратура України повідомляє, що завершила розслідування стосовно судді Дніпровського райсуду Києва в рамках справ Майдану.
Її підозрюють у винесенні завідомо неправосудних рішень про застосування запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою щодо двох людей, яких 18 лютого 2014 року було «незаконно затримано, сфальсифіковано матеріали провадження і притягнуто до кримінальної відповідальності за нібито участь у масових заворушеннях, а до суду подані незаконні клопотання про їх арешт».
Крім того, судді інкримінують винесення завідомо неправосудного рішення і щодо учасника автопробігу «Автомайдану» до резиденції «Межигір’я».
Читайте також: Слідство по розстрілу Майдану фактично завершене – Луценко
Як повідомили 31 січня в прокуратурі, дії судді кваліфікують за статтями «незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, здійснене за попередньою змовою групою осіб» і «постановлення суддею завідомо неправосудних ухвал, що спричинило тяжкі наслідки».
Стороні захисту відкрили доступ до матеріалів, і після ознайомлення підозрюваної з матеріалами провадження обвинувальний акт направлять до суду, додали в ГПУ.
Your browser doesn’t support HTML5
«В іншій частині досудове розслідування триває. Збираються та перевіряються на предмет достатності для притягнення до кримінальної відповідальності докази стосовно співучасників цих та інших злочинів, вчинених під час акцій протесту у 2013-2014 роках», – наголошують у прокуратурі.
21 листопада 2013 року в Україні почався Євромайдан. Він став відповіддю на рішення тодішньої влади зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Протести тривали до лютого 2014 року. Силовики кілька разів намагалися розігнати учасників протестів.
За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули – більшість у лютому 2014 року. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею. За даними Міністерства внутрішніх справ, від 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.